Jump to content

Prijava policiji,otkaz


magg

Preporučene objave

Poštovani, prijavljen sam zbog sumnje pocinjenja nametljivog ponasanja, te je nakon razgovora s odvjetnikom u policiji rečeno da poliija neće pisati nikakvu prijavu (prijava je na temelju rekla kazala, nema nekakvih konkretih dokaza). Predmet je trenutno još u odo i nije riješen. Zanima me iz iskustva kolko traju odluke drzavnog odvjetnistva o daljnjem postupanju?

Također, zaposlenik sa u zdravstvu, može li moj poslodavac ovo nekako saznat i dati mi otkaz?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani svi, koji je rok da odo donese odluku ? na stranicama dorha sam pronasao

Citiraj

 Nadalje, člankom 230. stavak 1. Zakona o kaznenom postupku propisano je da je državni odvjetnik dužan završiti istragu u roku od šest mjeseci, u protivnom je dužan izvijestiti Glavnog državnog odvjetnika o razlozima zbog kojih istraga nije završena. Glavni državni odvjetnik iz opravdanih razloga može produžiti istragu. To ujedno znači ako istraga nije završena u roku od šest mjeseci i nije traženo produženje po proteku petnaest dana od dana dovršetka istrage (petnaest dana je vrijeme za donošenje odluke po dovršenoj istrazi), smatra se da je državni odvjetnik odustao od progona ako nije podignuta optužnica.

Znači li ovo da je rok 6 mj da se donese odluka, u protivnom se odbacuje predmet? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija