Jump to content

Paušalni obrt - isplate


plavi svijet

Preporučene objave

Paušalni obrtnici ako su kao fizička osoba u blokadi onda im je i obrt u blokadi. Da li imaju pravo na zaštićene uplate i što spada pod zaštićena primanja ili uplate? 

Jednostavno ne mogu vjerovati da čovjek otvori obrt, radi i kad dobije isplatu uzmu mu sve jer je ovršen, a kako onda poslovati ako vam blokiraju sredstva jer ja obično imam troškove kroz poslovanje koje moram platiti npr. za hosting i domenu drugim poduzećima, i ako ne platim ne mogu poslovati. Vjerujem da postoji način da se to riješi preko zaštićenog računa. Isto tako, moj dio honorara, zaštićeni dio da mi se isplati, a jednu trećinu neka uzme FINA, ali ne sve.

 

Molim nekog pametnog da mi pokuša pomoći. Ja do sada nisam naišla na neka pametna rješenja i sve što dalje gledam sukobljava se sa zdravom pameću, ili mi nemamo dovoljno pametne ljude i samo tjeraju po svome kako su si zacrtali po špagi. No ja ipak vjerujem da postoji način, a da nemamo dovoljno informacija. Tu treba malo pravnih savjeta, malo financijskih, knjigovodstvenih i sigurna sam da postoji način jer ako ne postoji, neću niti pomišljati, mislim da je to suludo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, plavi svijet je napisao:

Paušalni obrtnici ako su kao fizička osoba u blokadi onda im je i obrt u blokadi. Da li imaju pravo na zaštićene uplate i što spada pod zaštićena primanja ili uplate? 

Obrt ima svoj poslovni račun - ako je ovrha na računu vlasnika obrta - ovrhovoditelj provodi ovrhu nad svojim dužnikom.
U ovom slučaju, niste napisali tko je dužnik.?
Ako je vlasnik obrta nekome dužan, vjerovnik ide sa ovrhom računa dužnika. 
Ako Vjerovnik pokuša izvršiti ovrhu nad poslovnim računom Obrta - morao bi dokazati da mu je dužan Obrt, i obratno.
Ako se u praksi dešava suprotno - ne znam kako vam pomoći.
Zakonom je propisano : ako se ovrhovoditelj, ne može naplatiti na novčanim sredstvima dužnika i ako hoće raditi npr.
na dužnikovoj Imovini - u tom slučaju mu mora sići sa ovrhe računa. - to jest - nema paralelne ovrhe.
U ovršnom rješenju piše : ovrha na svim računima ovršenika - to znači na računima koji se vode na njegovom imenu.
Račun obrta se ne vodi na imenu vlasnika - već , obrta.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija