Jump to content

Legalizacija kuće


Alfaholic

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima.. Imam jedno pitanje, neznam odakle početi pa da Vas pitam za koji savjet.. 

 

Naime mama je nasljedila kuću od pokojnog oca, bilo je problema sa jednom sestrom ali uspješno smo riješili i otkupili njezin dio tako da je sad mama 1/1 vlasnik.. 

 

Moje pitanje sad glasi.. Kuća nije legalizirana, niti ucrtana.. 

 

Kako bi mi sada najbolje i najjednostavnije mogli legalizirat kuću? 

Da napomenem kuća je izgrađena prije 1960,također imamo nalaz sudskog vještaka koji je i utvrdio da je kuća starija preko 100godina..ali taj nalaz je iz 2005 god.. 

 

Sad molim za savjet šta uradit i kako dalje..i okvirno neke cifre koliko bi ta igra koštala.. 

Hvala svima! 

 

uređeno: od Alfaholic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je stara toliko kuća konkretno starija od 1968 godine ne treba ju legalizirati nego idete u Upravni odjel za prostorno uređenje i gradnju, zavisno gdje je kuća. dal grad ili Županija i budete zatražili "Uporabna dozvola za određene građevine - Građevina izgrađena do 15.veljače 1968.". to nije skupo, 600kuna vas bude koštalo i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Alfaholic je napisao:

Nikakvi geodeti itd? 

Naravno da vam treba ovl. geodaeta da se kuća provede kroz katastar i ZK. To što je moguće da je kuća postojeća, dakle građena prema aktu izdanog prije 15. veljače 1968 i samim time, ako nije ništa na njoj nadograđivano, možete dobiti uporabnu dozvolu vam ništa ne znači prije ovoga prvoga i uskladi stanje katastra i ZK. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da, još sam nešto zaboravio pitati.. Hoće li biti problema ako je dio kuće izgrađen na susjednoj parceli, odnosno crkvenom dobru.. Nije puno ali ima nekih 5-10m2

Ili svejedno mogu tražiti uporabnu pošto je kuća ipak izgrađena prije više od 100god..

Ili najprije moram dio zemljišta otkupit i participirat? 

Neznam više odakle počet 😏

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo u nadležnom katastarskom uredu morate izvući potvrdu da je Vaš objekt uopće izgrađen prije 1968. To što sudski vještak tvrdi da je izgrađen prije sto godina ne znači puno ako nije vidljiv na avio snimci iz/otprije 1968. Bez te potvrde ne možete ni početi jer ne znate u kom smjeru morate ići. Jeftinijem ili pak značajno skupljem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija