Jump to content

Ovrha na plaći


Ovrsena365

Preporučene objave

 
Bila sam jamac za kredit u chf u splitskoj banci,riječ je o kreditu od 10000 eura u protuvrijednosti u chf. Splitska banka mi je sjela na plaču kod bivšeg poslodavca te sam otplatila malo manje od 90 000 kn te su mi još vratili u 8 mjesecu 2016 godine preko 1200 kn da je višak te da je kredit zatvoren.u međuvremenu sam se udala,promijenila prezime,poslodavca i banku i preselila se iz Umaga u Bjelovar. 
 
Trenutno radim u Eurospinu,10 og u mjesecu je bila plaća,a danas platna lista. 
 
Na platnoj listi B2 kapital mi uzima skoro 1000 kn i piše da mi je dug preko 108 000 kn.
 
U firmi kažu da su dobili sudskim putem i da moraju skidati te da zovem B2 kapital i da pitam zašto mi skidaju.
 
U B2 kapitalu su mi rekli da mi opet skidaju za kredit šta sam bila jamac.dug je 90000 osnovica plus malo manje od 20000 kamata. 
 
Za sve imam pisani trag i poslala sam im mailom dokument da je kredit otplacen 2016 godine. 
Ako sam otplatila skoro 90 000 kn ,a kredit je bio 10 000 eura u protuvrijednosti u chf, što kamata je 90 000 kn?
Kamata preko 100 %vrijednosti kredita?Kud i za što je otišla svota od 90 000 kn?
 
Splitska banka više ne postoji, otkupio ju je Otp.U otp ne vide ništa već da je dug prodan b2 kapitalu.
 
Ne razumijem kako ste može isti kredit ovrsiti dva puta?Zasto je meni 16.08 vraceno 1250 kn da je kredit zatvoren jer da je više uplaćeno  i kreditzatvoren?
 

 

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha na plaći

Uvijek se iznova čudim ovršenicima kada imaju informaciju da im sud provodi ovrhu, a oni to ignoriraju i upuštaju se u rasprave sa ovrhovoditeljima koji im nisu dužni dostaviti ni slovo, a kamo li obrazloženje.

Ako je ovako kako poslodavac navodi, tada ste i Vi trebali zaprimiti sudsko rješenje. Prema tome, u poslodavca uzmite poslovni broj svog spisa i pođite ravno na sud po više informacija, a sve kako bi mogli koristiti raspoloživo pravno sredstvo tj. žalbu na rješenje o ovrsi na plaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam primi

prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Uvijek se iznova čudim ovršenicima kada imaju informaciju da im sud provodi ovrhu, a oni to ignoriraju i upuštaju se u rasprave sa ovrhovoditeljima koji im nisu dužni dostaviti ni slovo, a kamo li obrazloženje.

Ako je ovako kako poslodavac navodi, tada ste i Vi trebali zaprimiti sudsko rješenje. Prema tome, u poslodavca uzmite poslovni broj svog spisa i pođite ravno na sud po više informacija, a sve kako bi mogli koristiti raspoloživo pravno sredstvo tj. žalbu na rješenje o ovrsi na plaći.

Borbena 7,ništa nisam dobila.da sam išta do

Da sam išta dobila reagirala bih odmah.a i najbolje od svega je da je čovjek u Njemačkoj negdje,a meni ni banka ni B2 ne daju skoro pa nikakve informacije jer nisam nositelj kredita već jamac.ja ne mogu dobiti ništa a oni skinuti bez problema 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 12. 2021. at 16:53, Ovrsena365 je napisao:

Da a do kojeg?

Nadležan je Općinski sud prema mjestu Vašeg prijavljenog prebivališta. 

Na 18. 12. 2021. at 16:53, Ovrsena365 je napisao:

prvi puta nisam imala novaca za tuzit,sad idem do kraja.

Ne ide se ovdje sa tužbom, već sa žalbom izvan roka.

Na 18. 12. 2021. at 16:53, Ovrsena365 je napisao:

u fini se ne vidi ništa,

Zato što nije u pitanju ovrha na novčanim sredstvima već na plaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nastavak sage....stigli dokumenti iz firme na temelju čega me ovrsuju.

Po tome proizlazi da je cesija sklopljena 2014 o prodaji duga b2 kapitalu, a ovjerenom kod javnog bilježnika 2015.,a splitska banka se je nastavila naplacivat direktno od poslodavca do srpnja 2016.

Ja šta više istrazujem sve više ne znam ko tu više pije a tko plati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na potvrdi o ovjeri kod javnog bilježnika koji ja potpisujem i pristajem bit jamac iz 2006 navedeno je da je dug 16 100 chf,a poslodavac mi je uzeo do 7 mjeseca 2016 iznos od 14 484,96 chf te je čak navedeno i tečaj na dan kad je uplaceno koji je. Znači 4 godine tj od 2006 do 2010 nije naplaćen kredit ili je možda dužnik neredovito placao dok meni nisu direktno poslodavcu poslali i na plaću sjeli 2010..sad opet prošlo od 2016godine 5 godina i opet poslodavcu šalju i sjedaju. Zanimljivo,šta to nekome stoji u ladici da bi se naplatile masne kamate?i da nema nikakvog sudskog rješenja već ovjera od javnog bilježnika iz 2015 od B2 kapitala .

Te ne razumijem ako je dug prodan prije 6 tj i 7 godina  tj 2014  godine B2 kapitalu  kako  je nastavila bankase i dalje naplaćivati do srpnja 2016 direktno od poslodavca? 

Ja stvarno ne znam više ko pije ko plati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ok.proslijeđivano je drugom ovrhovoditelju.zasto je onda došao dopis da je kredit zatvoren 2016.i gdje je bio b2 kapital od 2016godine da se naplati?još 3 godine poslje 2016godine sam radila kod istog poslodavca, dalje kod drugog,Al i dalje sam radila.ak su mi našli sad kod poslodavca mogli su me nac i 5 godina prije i u toku tih 5 godina. Šta krenuli,pa strpali u ladicu da si mogu naplatiti više desetaka tisuća kamata?ili sam ja sebe trebala sama ovrsit,uplatit im i njima proknjizit?a do 17.12 21 nisam imala pojma da postoje i da su okupili kredit 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ovrsena365 je napisao:

zasto je onda došao dopis da je kredit zatvoren 2016.i gdje je bio b2 kapital od 2016godine da se naplati?još 3 godine poslje 2016godine sam radila kod istog poslodavca, dalje kod drugog,Al i dalje sam radila.ak su mi našli sad kod poslodavca mogli su me nac i 5 godina prije i u toku tih 5 godina.

Isto tako ste i Vi mogli naći vjerovnika i podmiriti dug. Oni Vas nisu dužni tražiti, ali Vam ne mogu zabraniti da dug podmirite.

prije 15 sati , Ovrsena365 je napisao:

Šta krenuli,pa strpali u ladicu da si mogu naplatiti više desetaka tisuća kamata?ili sam ja sebe trebala sama ovrsit,uplatit im i njima proknjizit?

Tako je, i to mogu raditi sve dok ne nastupi zastara potraživanja.

prije 15 sati , Ovrsena365 je napisao:

sam ja sebe trebala sama ovrsit,uplatit im i njima proknjizit?a

Mogli ste mjesečno otplaćivati dug, ako su Vam to dopuštale financijske okolnosti.

prije 15 sati , Ovrsena365 je napisao:

do 17.12 21 nisam imala pojma da postoje i da su okupili kredit

Svejedno, mogli ste ga plaćati prvom ovrhovoditelju i to bi se smatralo valjanom uplatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 6 godina uzimanja,vraćaju preko 1250 kn,ja neću uzet,stajali novci na računu više mjesec dana. Zovem poslodavca da šta je to.kaze višak po kreditu, kredit zatvoren. Sunce mi granulo,reko mislila sam da doživotno neću izaći iz ovrhe..odem u banku,u fini nije bilo ništa kao ni sada,izađem,zovem opet, reko nemojte da mi idući put skinite duplo ili da moram vracat.ne,poslije kiše dolazi sunce, uzmite novce,počastite se,kredit je zatvoren. I 5 godina ni a ni b od nikoga,sad b2 kapital sjeda i traži još 110 000 kn.pa ja znam što su mi rekli,u banci dok nisam počela u petak prijetit odvjetnikom nisam imala pravo na nist,sad je druga priča. Niti obavijesti iz banke ni od b2.ok ako je krivo napravio poslodavac,ako je njima došlo išta nakon 2016godine,otkud ja da znam?ne obracunavam ja plaču ni radim na mjestu kalkulanta ili knjigovođe već trgovca.sta da plaćam ako poslodavac skida direktno s plaće? vjerojatno negdje kriva komunikacija a sad nek ja platim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ovrsena365 je napisao:

Ne nije moj.ja nisam nositelj kredita ni dužnik već jamac 

Nit sam novce uzela

vidim da ste se krenuli opravdavati ni krivi ni dužni,nemate potrebe za to ...po mome niti ste vi dobili kredit ,niti krivi što sustav dopušta ili je dopuštao da radi na štetu ovršenika itd...npr.kod vas nabijanje kamata....jasno je da biti jamac znači da niste vi dobili novac niti je kredit vaš ,već vi samo garantirate i u krajnjem slučaju plaćate dug za dužnika,a shodno tome onda imate pravo tražiti i povrat novca od duznika...

ali situacija je sad vrlo jasna -b2 od vas traži nekakav dug prema njima

s obzirom da ste vi dosta i plaćali ,sve skupa to treba dobro analizirati koliki je to dug i da li je to sve ok...znači treba žalba,ako se u analizi ustanovi da je došlo do nekih grešaka ili loših izračuna dugova...

drugo,trebate razmisliti i o mogućnosti da tražite od  "duznika" da vam vrati ono što ste vi za njega platili

dobro vodite računa da sad ne napravite grešku u koracima što prema b2,što prema "dužniku" ,te rokovima..

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija