Jump to content

Pravomoćna presuda-što dalje?


boja

Preporučene objave

Podnijela sam tužbu za stupanje u posjed kupljene nekretnine koja je u mom vlasništvu ( posjedujem vlasnički list) a koju koriste osobe koje nisu ni u jednom trenutku bile vlasnici tih nekretnina. Na općinskom sudu tuženi su se izjasnili da nekretninu ne žele predati novom vlasniku, iako je osluka bila da to trebaju učiniti. Županijski sud potvrdio je odluku prvostupanjskog suda i odredio nadoknadu svih parničnih troškova na teret tuženika. Ovrha se naravno ne može izvršiti jer su primanja tuženika već opterećena s više od 1/3, nekretninu i nadalje ne žele predati u posjed, a ja novaca za visoke odvjetničke tarife više nemam. Nade u rješavanje ovog problema imam sve manje. POMOZITE - ŠTO MI JE ČINITI-ŠTO BISTE VI UČINILI!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Odvjetnik vam po odvjwtničkoj tarifi za radnju u ovršnom postupku iseljenja ne može uzeti više od 500 kn + pdv.

 

Inače, ukoliko i dobijete besplatnu pravnu pomoć, Vi ćete morati plaiti troškove izlaska sudskog ovršitelja, bravara, osoba za prijevoz pokretnina ovršenika te osigurati, to jest platiti za smještaj tih pokretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platila sam i troškove ovrhe. Troškove ovrhe nisam platila 500,00 kuna već 1.200,00 ( imam i orginal račun odvjetnika) ali od svega nikakove koristi. Povrat troškova ne može se izvršiti jer su primanja tuženika opterećena kreditom a kuća hipotekom (koji je iznos usput rečeno daleko viši nego je stvarna vrijednost kuće).

Neki su mi savjetovali da ih tužim za fizčko sprečavanje ulaska na moju parcelu ( vrt i dvorište)

ali što ću dobiti i u slučaju takve presude - NIŠTA.

Baš sam jadna kao i ova naša Država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem Borgecov prijedlog za oslobodjenje od plaćanja pristojbe.

Ali, čekajte, meni sad jedna stvar nije jasna. Ovrha koju ste pokrenuli- je li bila na pokretninama i nekretninama radi naplate vašeg parničnog troška ili je u taj prijedlog za ovrhu bilo uključeno i iseljenje ovršenika? Jer, koliko sam shvatila, vi ste pokrenuli samo ovrhu za naplatu par. troškova, a ne i za iseljenje. Ispravite me ako sam u krivu.

Ako je prijedlog za ovrhu za iseljenje ovršenika, trebalo je staviti da im se određuje i novčana kazna ukoliko ne ispune svoju obvezu pa ako neće iseliti, predložiti sudu da ih kazni s recimo 10.000,00 kn.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Tužba je bila za stupanje u posjed nekretnine u mom vlasništvu - pravomoćna presuda da mi se u roku 15 dana preda u posjed moje zemljište .

-Ovrha je po mom odvetniku pokrenuta za nadoknadu mojih parničnih troškova ( prema sudskoj presudi 9.600,00 kn) na primanja tuženika (koja se ne može izvršiti jer su primanja već opterećena u visini 1/3). Ovrhu na njihovoj kući nisam tražila jer je provjerom u gruntovnici utvrđena zabilježba banke u visini većoj nego je stvarna vrijednost kuće. Od ostalih pokretnih stvari na tuženika ni njegovu suprugu ne stoji ni auto kojeg voze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sad, troškove ćete onda malo teže naplatiti... Ali što se tiče njihovog iseljenja iz vaše kuće, još uvijek možete po istoj pravomoćnoj i ovršnoj presudi, a u kojoj, pretpostavljam, piše da vam u određenom roku moraju predati nekretninu u posjed slobodnu od osoba i stvari, možete pokrenuti ovrhu za iseljenje. E sad, ako nemate novaca za odvjetnika, obratite se u Hrvatsku odvjetničku komoru da vam dodijele odvjetnika za besplatno zastupanje, kako sam vam gore napisala, a za troškove pristojbi tražite oslobodjenje (to bi vam trebao odvjetnik sve reći) pa neka napiše ovrhu kojom tražite njihovo iseljenje. U ovrsi bi trebalo navesti i da im se zaprječuje novčana kazna ukoliko to ne učine u određenom roku.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste što se tiče da im je sud dodjelio rok za predaju u posjed nekretnine i to 15 dana, međutim taj je rok već odavno prošao.

Svojim savjetom da ponovno pokrenem ovrhu za iseljenje niste me bas razveselili jer valjda već posajem pomalo alergična na odvjetnike i sudove, ogorčena na svoju bespomoćnost i ljuta na nepravdu. Možda sam se i ja trebala ponašati bahato, bezskrupolozno i ne obazirući se na redovan zakonski put silom ući u posjed onoga što je moje. Napominjem da za čitavog trajanja postupka tuženik ni u jednom trenutku nije tvrdio da je predmetna nektretnina njegova, već je uporno izjavljivao da bez obzira na sve presude ili bilo što drugo on je ne želi predati meni u posjed.

Ipak, hvala na savjetu. Ako ništa drugo barem sam s nekim mogla malo progovoriti o svojim teškoćama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija