Jump to content

Kupnja zemljišta, više kat. čestica


KaubojX

Preporučene objave

Ovako, u okolici ZGB kupio bi jedno zemljište, gdje imamo grunt.

 

To zemljište se sastoji od više kat.čestica. E, sada to prodaje jedan čovjek, koji to koristi već godinama, preko 20 godina. Nitko ne proziva, niti svojta to njegovo zemljište, koje on prodaje. 

Ako se to kupi od njega, onda on mora imati neki papir da je to njegovo. Mislim, ljudi kao što je poznato, nisu baš marili za prenašanje zemljišta na sebe, da to bude 1/1, te da bude poznat vlasnik.

Kupim to od njega, ako ima neki dokument, ugovor da je to njegovo, te je onda to kakti moje, al nije posve legalno čisto 1/1, nego bi morao preko odvjetnika tražiti da sve prenesem na sebe i da to bude na meni.

Mislim nitko ne svojta, to zemljišta, nego ga koristi već godinama jedan vlasnik.

--------

Ako postoje papiri da to njegovo, dal može meni netko od suvlasnika tih čestica tužiti da mu isplatim neku paru? Mislim neće, jer ljudi tamo su većinom stari, a nasljednici i ionako više ne rade na toj zemlji, jer se bave nekim 10 poslom.

 

Znam da prenašanje košta i da traje godinama, al mi to nije bitno. Kolika je cijena za mene kod advokata? Cca?

 

To zemljište nije usklađeno sa katastarskim česticama, te bi trebao mjernik izaći na teren i da budu prvi susjedi kada on izađe da se slože sa stanjem stvari?

To zemljišta pokriva dijelom ili potpuno 5 kata.čestica. Ajmo ju nazvati čestica A, ima  10 ljudi u vlastovnici, B,C i D ima 3 suvlasnika, 31 u vlastovnici, a kat.čestica E u vlastonici ima nji 31.

 

Komentar nekog stručnijeg.

 

????

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija