Jump to content

Građevno zemljište na kojem ne mogu graditi


Damson

Preporučene objave

Pozdrav,

Vlasnik sam građevne čestice površine 550m2, ali izduženog oblika (duga 50m).

Problem je što se čestica nalazi između dvije ceste - jedna je klasificirana kao lokalna cesta, a druga je pretpostavljam nerazvrstana.

Susjedni objekti (davno izgrađeni) su udaljeni od cesta po 1-2m.

U prostornom planu stoji slijedeće: Građevinska linija stambene građevine mora biti udaljena od regulacijske linije javno - prometne površine najmanje 5.0 m, osim kod objekata koji se nalaze uz nerazvrstane ceste Općine, kod kojih ta udaljenost može biti i manja uz posebne uvjete Općine.

Znači li to da ja zapravo ne mogu graditi na ovoj čestici, jer ako se od lokalne ceste udaljim 5m, i od nerazvrstane npr. 3 metra, ne ostaje mi prostora za normalan stambeni objekt?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za odgovor, potrebno je detaljno proučiti prostorni plan (možda postoje odredbe koje definiraju odstupanja/pravila struke i sl.) kao i upravaljanja cestama odnosno u čijoj su nadležnosti. Točan i konkretan odogovor najbolje možete dobiti kod lokalnih projektanata ili ako imate sreće uz nadležnom uredu za graditeljstvo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija