Jump to content

Ustupanje duga (cesija)


Anastasija

Preporučene objave

Poštovani!

Zamolila bih vas za savjet.Naime,imam dugovanje po kreditnoj kartici prema Pbz card-u.Pokušala sam se dogovoriti da plaćam na rate do otplate,međutim nisu pristali nego na plaćanje odmah u cijelosti.Dobila sam rješenje o ovrsi u 4. mjesecu 2021 te otvorila zaštićen račun. Ovrha nije ni pokrenuta.Prije par dana sam saznala da je moj dug prodan Eos Matrixu.Ne znam ništa o njima ni njihovom poslovanju.Poslala sam im e-mail u kojem sam zamolila da mi pošalju na kućnu adresu ugovor o otkupu duga sa Pbz-om,obavijest o ustupanju potraživanja,poziv na dogovor o otplati. Međutim oni uopće ne žele komunicirati dok im ne dam svoj OIB.Da li imaju pravo tako postupiti i jesam li im dužna dati OIB?Čitala sam da prilikom ustupanja tražbine stari vjerovnik ustupa novom sve informacije i osobne podatke o dužniku.Ne znam koji je njihov problem. Znam da imam obvezu platiti dugovanje i želim to što prije riješiti,ali valjda trebam imati i neka prava kao dužnik i neki dokaz kome plaćam,kako i na koji način.Molim vas za odgovor. Hvala,lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ustupanje duga (cesija)

Znači nisu mi dužni poslati nikakve dokumente da imam uvid u potraživanje?Kako mogu biti sigurna da će mi iznos duga biti kao kod Pbz card-a? Trebam se nadati da će biti korektni. Ako odbijem dati oib koji mi traze jer ne zele komunicirati i ako ja zelim da mi posalju neku obavijest koju sam trazila da li imam pravo odbiti njihove pozive dok mi ne dostave trazeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Anastasija je napisao:

Znači nisu mi dužni poslati nikakve dokumente da imam uvid u potraživanje?

Nisu, kao dužnik trebate sami voditi računa o svom dugu.

prije 47 minuta, Anastasija je napisao:

Kako mogu biti sigurna da će mi iznos duga biti kao kod Pbz card-a?

Kad Vas ovrše dobit ćete obrazloženje za navedeno potraživanje.

prije 48 minuta, Anastasija je napisao:

Trebam se nadati da će biti korektni.

Bitno je da je sve u skladu sa zakonom.

prije 48 minuta, Anastasija je napisao:

Ako odbijem dati oib koji mi traze jer ne zele komunicirati i ako ja zelim da mi posalju neku obavijest koju sam trazila da li imam pravo odbiti njihove pozive dok mi ne dostave trazeno?

OIB Vas traže da znaju da razgovaraju baš s Vama, a na pozive se niste dužni javljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija