Jump to content

Porez kod cesije


lolita12345
 Dijeli

Preporučene objave

Zanima me plaća li se kakav porez kod ugovora o ustupu tražbine, bilo da nastupamo kao cedent bilo kao cesionar?

 

Naime,  kupila sam potraživanje od pravne osobe i dalje bi ju ustupila trećoj osobi. 

Dužnik mi je platio dio duga, a iznos naknade za novu cesiju manji je od visine izvornog duga i visine koju sam ja platila kada sam kupovala tražbinu. 

Moram li platiti kakav porez na to ustupanje dalje fizičkim osobama?? Podliježemli kakvim poreznim propisima? Hvala unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nekome pomaže, obzirom sam pronašla odgovor, oporezuje se isto sukladno čl. 56. Zakona o porezu na dohodak.

„Dohotkom od imovine i imovinskih prava smatra se razlika između primitaka po osnovi najamnine, zakupnine, iznajmljivanja stanova, soba i postelja putnicima i turistima i organiziranja kampova, primitaka od vremenski ograničenog ustupa autorskih prava, prava industrijskog vlasništva i drugih imovinskih prava u skladu s posebnim propisima, primitaka od otuđenja nekretnina i imovinskih prava i izdataka koji su poreznom obvezniku u poreznom razdoblju nastali u svezi s tim primicima.“

Ako se isto prodaje u roku dvije godine od stjecanja stopa oporezivanja je 24 % + prirez. Obveznik obračuna i plaćanja poreza je kupac potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija