Jump to content

Prenamjena zemljišta


anonimno

Preporučene objave

Molim za pomoć!

Da li nam netko može objasniti proces prenamjene poljoprivrednog zemljišta (oranica) u građevinsko zemljište. Trenutno pregovaramo oko kupnje a na zemlji nema nikakvog objekta i sl. U ulici gdje se zemljjište nalazi na svim parcelama su kuće.

Zakon mi baš nije jasan, možda ima onih koji mi mogu objasniti proceduru??

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 10 godina kasnije...

Dobar dan,

Molim pomoć,

da li je istina ako se kupi prva nekretnina u RH u ovom slučaju pašnjak da se on može prenamijeniti u građevinsko zemljište?

Koji su uvjeti...

//U ovom slučaju radi se o zemljištu do kojeg su kuće doslovno sa tri strane, a koje su legalizirane (ili su u procesu) jer su imale krov 2011 kad je napravljena snimka,a vlasnik ovog zemljišta tada nije mogao financijski izraditi krov i sad mu se zemlja vodi kao pašnjak,a oko njega kuće ...(apsurd).//

Ja bih htio kupiti to zemljište i izgraditi kuću jer ce mi to biti prva nekretnina.

Pitanje: jel moguće taj pašnjak ikako prenamijeniti u građevinsko?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da postoji, to sam zaboravio reci postoji temeljna ploca i zidovi ali bez gornje ploce//izgrađeno 1982god//(vodi se kao kuca u izgradnji-na pasnjaku//mozda bi se moglo na to pozvat?// ,a prema zakonu ako je bila krovna konstrukcija prije snimke 2011god moguce je legalizirat.

Po pp to nije građevna zona ali su ostali susjedi mogli legalizirat ako su imali krov prije snimke //apsurd//

Rekla/kazala: ako kupujues prvu nekretninu ako nije građ. moguce ju je prenamjenitu u građevnu-istina??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se onda isto tako moglo legalizirati. Nije morao postojati krov.

 

Što se tiće prve nekretnine, ne. Zakonski je isto, prva ili peta, samo ako je u građevinskoj zoni. No, kao što rekoh, neke JLS su donosile odluke o dodjeli/prodaji određenog zemljišta mladim obiteljima kojima bi to bila prva nekretnina, te bi zatražili potporu države u materijalu. Takova zemljišta bi u slučaju dovoljnog broja zainteresiranih promjenom pp stavili u građevinsku zonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta sadasnji vlasnik ili sutra ja kao vlasnik mozemo uciniti da dobijemo dozvolu?

 

Nadati se da će se usvojiti predložene izmjene zakona kojima će se podnošenje zahtjeva za legalizaciju produžiti do 2018. Ili se promjenom pp zemljište nađe u građevnoj zoni.

 

A otici cu u JLS pa ih pitati //hvala!//

 

Svakako bi to valjalo, možda dobijete info o odlukama JLS koje su nama nepoznate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija