Jump to content

Nasljedjivanje ovrha


muajil96

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam pitanje vezano za nasljedjivanje dugova. Nakon nedavne smrti mog oca, majka i ja smo saznale da je bio blokiran ,da postoji dosta ovrha te da je za neke utvrdjena nemogucnost izvrsenja. Sto se sada dogadja s tim ovrhama, ali postoji li nacin da ih izbjegnemo?

Pretpostavljam da ce ovrhovoditelj ope pokusati ovrsiti nasljednika (moju majku). Radi se o dugovima u agencijama za potrazivanje (Eos Matrix i Svea Ekonomi). Kontaktirala sam jednu od navedenih, trazili su me Rjesenje o nasljedjivanju jer bez toga kazu ne mogu davati informacije. Nisam ga jos uvijek poslala jer pretpostavljam da im to automatski daje uvid u to tko je nasljednik i da mogu od njega potrazivati dug? Ima li netko da zna malo vise o tome i  da mi proba objasniti koja su prava nasljednika i kojim putem bi se bilo najlakse izboriti s njima. Poslati im rijesnje o nasljedjivanju i probati se nagoditi ili ici sudskim putem?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , muajil96 je napisao:

Sto se sada dogadja s tim ovrhama, ali postoji li nacin da ih izbjegnemo?

Čekaju da se naplate od nasljednika.

prije 2 sati , muajil96 je napisao:

Nisam ga jos uvijek poslala jer pretpostavljam da im to automatski daje uvid u to tko je nasljednik i da mogu od njega potrazivati dug?

Mogu oni doći bez problema do tog rješenja i bez Vašeg posredovanja.

prije 2 sati , muajil96 je napisao:

Poslati im rijesnje o nasljedjivanju i probati se nagoditi ili ici sudskim putem?

Da, s tim da nasljednik odgovara za dugove ostavitelja samo do visine vrijednosti naslijeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija