Jump to content

Falsifikat


jezekova

Preporučene objave

Moja trenutna situacija je ovakva: obratila sam se odvjetniku i predočila mu sporazumnu podjelu bračne stečevine ovjerene kod javnog bilježnika i ugovor o pravu građenja. Temeljem podjele bračne stečevine meni je pripao precizno naveden objekat koji je izgrađen na pravu građenja. Moj odvjetnik je pozvao vlasnika zemlje da riješimo pitanje uknjižbe......jer se redi trenutno o neuknjiženom vlasništvu objekta.Vlasnik zemlje nije došao osobno, već je poslao svog odvjetnika, koji je pokazao drugi ugovor i rekao da sam ja falsificirala predmetni ugovor o pravu građenja. Moj odvjetnik me je nazvao i sve to mi ispričao i rekao da će u roku dva tri dana provjeriti kod javnog bilježnika postoji li zaista ugovor koji meni ide u prilog.

Ja sam sigurna da postoji ( ugovor zaključen između mog bivšeg muža i vlasnika zemlje) U međuvremenu dobila sam SMS poruku od vlasnika zemlje u kojem me upozorava da se obratio policiji ( pod navodnike ) i da je kaznena prijava protiv mene otišla državnom odvjetništvu.U toj poruci prijeti mi kaznom zatvora 5 god.

Što sad sljedi i nakon koliko dana mogu očekivati poziv. Naravno da nisam falsificirala. Ta optužba je za mene i moju kćer uvreda i stres. Kako mogu tražiti zadovoljštinu kad se dokaže da nije riječ o falsifikatu ( ako mi smijete odgovoriti?) i da li se to uopće isplati?

Prijatelji mi savjetuju da angažiram " razbijače". Narvno da mi to ne pada na pamet, htjela bih da dokažem i njima i kćeri da pravni sistem ipak funkcionira.

Taj vlasnik zemlje i nije neka mafija, ali je neobrazovan, bukvalno 4 razreda osnovne škole i moglo se desiti da ima krivu i glupu predođbu o ugovoru i da je i zaboravio da ga je potpisao, ali u glavi mu je velika sebičnost. Do imovine je došao naslijeđem, ne radom.

Da li će pravda pobijediti?

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prijava otišla državnom odvjetništvu, stvar je ažurnosti konkretnog odvjetništva kad će poslati nalog policiji za vršenjem izvida. Onda je opet stvar ažurnosti policije kad će doći do vas i drugih presumptivnih svjedoka da obavi obavijesne razgovore, skupi dokumentaciju i slično. Zato policiji prezentirajte sve što vam ide u korist.

Nakon toga DO će odlučiti da li je policijski materijal dovoljan za optužbu ili odbačaj ili istražne radnje.

Kod krivotvorenja, najčešća istražan radnja ili dokazno sredstvo je grafološko vještačenje.

Ono što izvještači vještak u biti može biti okosnica rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Riječ je o ugovoru. Zar oni neće sami tražiti od bilježnika ugovor i tako utvrditi da nije falsifikat?

Pozdrav

notarica je napisao:

Ako je prijava otišla državnom odvjetništvu, stvar je ažurnosti konkretnog odvjetništva kad će poslati nalog policiji za vršenjem izvida. Onda je opet stvar ažurnosti policije kad će doći do vas i drugih presumptivnih svjedoka da obavi obavijesne razgovore, skupi dokumentaciju i slično. Zato policiji prezentirajte sve što vam ide u korist.

Nakon toga DO će odlučiti da li je policijski materijal dovoljan za optužbu ili odbačaj ili istražne radnje.

Kod krivotvorenja, najčešća istražan radnja ili dokazno sredstvo je grafološko vještačenje.

Ono što izvještači vještak u biti može biti okosnica rješenja.

:-D;-):-o
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je ovakva. Bila sam kod j. bilježnika i uvjerila se s njim da se radi o falsifikatu.

Nakon toga sam mučnula glavom i shvatila kako se to dogodilo. Naime 2004 god. molila sam bivšeg muža da napravi taj ugovor sa drugom stranom, ako on neće da ću ja sama pregovarati sa drugom stranom. On je tad da bi me spriječio da dođem u kontakt sa drugom stranom falsificirao taj ugovor, odnosno javno bilježnički pečat, a s ciljem da meni zamaže oči.

Kako sad da se branim kad budem pozvana, naravno sve ću ovo i njima ispričati, ali da li će pravda trijumfovati i prijetili li mi kakva opasnost. Imam razloga sumnjati, jer sam u biti osoba koja je bila izložena obiteljskom nasilju i sama sam si morala pomoći, vjerojatno sa trajnim posljedicama u mojoj duši.

Pozdrav i molba za realnošču.

notarica je napisao:

Naravno da i to može biti jedna od izvidnih radnji, odnosno dokaznih sredstava.

Sve ovisi o okolnostima.

Uglavnom vi imate pravo predlagate tijekom cijelog postupka sve dokaze koji vam idu u prilog.

:-o8-):-P
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija