Jump to content

opet godišnji


julija9

Preporučene objave

Dakle, riječ je o slijedećem; zapošljava se nova osoba, ona donosi potvrdu o preostalim danima god. odmora od priješnjeg poslodavca; prema pravilniku novog poslodavca mogla bi imati više dana "ostatka" jer je taj pravilnik za nju povoljniji. Da li joj dodijeliti više dana ili ima pravo na onoliko koliko je ostvarila kod prethodnog poslodavca prošle godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mišljenja sam da biste dobili onoliko dana koliko ste kod prethodnog poslodavca ostvarili. budući se tek zapošljavate kod novog poslodavca, a kod njega vrijedi drugi pravilnik mnogo povoljniji za vas, mislim da bi vas on "išao" da nemate uopće godišnjeg odmora odnosno da ga tek trebate (za šest mjeseci rada) ostvariti, te da je prethodni iskorišten. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonom o radu je propisano da se na radnika uvijek primijenjuje najpovoljnije pravo, stoga se u ovom slučaju ima primijeniti povoljniji pravilnik.

 

Ja osobno izbjegavam ovakove situacije na način da pišem koliko je dana radnik iskoristio, ne koliko je i imao.

 

Znam da neki u praksi to riješavaju na način da prvo za dio godine kod starog poslodavca utvrde razmjerno pravo na godišnji odmor (svaki mjesec 1/12 godišnjeg odmora), pa nakon toga razmjeni dio kod novog poslodavca pa sve to zbroje. Ovo mi se čini najpoštenije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija