Jump to content

Nagodba


Kruskoliki

Preporučene objave

Neke davne godine je izvrsena nagodba izmedju moje majke i njenog brata i nakon nje, napravljeno je rijesenje s kojim su obje stranke suglasne. Prvobitna nagodba koja je pravljena mjesec dana prije nego sto ce se po njoj napraviti rjesnje je sadrzavala sve tacke koje su se trbale ispostovati. Nako toga je napravljeno rjesenje, medjutim u jednoj stavci je izostavljena jedna kljucna recenica koja ne ide u prilog mojoj majci i s kojom moj ujak moze manipulisati. Mi nikad nismo obracali toliku paznju na to jer smo se dogovorili tako, kao sto pise i u nagodbi, a i rijesenje koje je napravljeno je bilo skoro pa i denticno, ali tada nismo mogli primjetiti tu kljucnu recenicu. Prvobitna nagodba se nalazi u originalnom spisu i predmetu u opcinskom sudu zajedno sa jos nekim papirima i rjesenjem. Medjutim ona nije nigdje ovjerena i zavedena. Otkucana je na masini i na kraju pise mjesto gdje se desava, datum 18.11. 1988 i ispod pise CCa svim sudionicima. Da li se, ako za to bude potrebno, moze potegnuti cijeli slucaj na konto te neovjerene i ne zavedene prvobitne nagodbe, po kojoj je trebalo biti napisano pravovaljano rijesenje a ne takvo kako je napisano sa izostavljenom kljucnom recenicom. Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija