Jump to content

Ugovor o doživotnom i problemi nakon smrti


Trnoružica_3

Preporučene objave

Pozdrav,

Kako smo iznenada upali u nejasnoće nakon smrti oca,trebala bih par savjeta.

Probati ću što kraće...

Ugovor smo sklopili djed,tata,majka te sestra i ja. Na ugovoru je sva imovina djedova (tata od tate) jedino novčani dio od tate.

Roditelji su se razveli (prije cca.8godina) i majka je na rastavi potpisala da se odriče svega,ali ugovor o doživotnom nikad nije izmijenjen.

1.Nakon smrti djeda i ubrzo nakon toga tate sestra i ja se ne možemo dogovoriti oko nekoliko stvari.Naime, kako je majka i dalje u ugovoru ne možemo raspolagati imovinom. Tu se odmah javlja problem poništenja ugovora jer s njom (ja) nisam u kontaktu uopće desetak godina. Da li je moguće ako ona na to ne pristane da ja gubim sva prava na imovinu?

2.Sestra živi sve te godine u zajedničkoj nekretnini, ja sam u drugom gradu. Sada ona smatra da sam ja dužna plaćati pola režija i uređenja okućnice (košnje trave,rezanja voćki,...) Ponavljam,ja živim u drugom gradu.

3.Tata je prije cca.godinu dana na kredit kupio auto koji sestra koristi od prvog dana. Sad ona smatra da taj kredit ja trebam platiti pola,a ona će pola i zadržati auto.

4.Naš otac se brinuo o djedu koji je bio u domu na njezi.

Tata se do samog kraja brinuo sam o sebi, umro je iznenada u 58.godini.

Kako riješiti ovakvu zavrzlamu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija