Jump to content

Valjanost uporabne dozvole nakon gradnje susjeda


pula052

Preporučene objave

Pozdrav!

Živim u kući sa četriri stana. Kuća je dobila uporabnu dozvolu u prethodnoj legalizaciji i prema elaboratu ja sam vlasnik stana i označenog dijela okučnice.

Susjed planira, na svom dijelu okučenice, napraviti vanjske stepenice koje bi vodile direkt do njegovog stana i maknuti dio unutarnjih stepenica u zgradi.

Dali to utjeće na moju uporabnu dozvolu tj. dali to može biti prepreka ako moj stan netko želi u budućnosti kupiti kreditom.

Napominjem da će pritom moj stan i moj dio okučnice ostati isti kako i opisan u elaboratu prema kojem je upisan u zemljišne knjige

Puno hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste legalizirali i etažirali objekat bila bi tragedija da idete u bilo kakvu daljnju gradnju bez potrebne dokumentacije, za ovo što vaš susjed hoće raditi treba projektna dokumentacija i vaša suglasnost kao suvlasnika.

Uputite susjeda kod arhitekta da mu pripremi potrebnu dokumentaciju za željene radove i ako to ucini mozete mu dati suglasnost za iste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 08. 03. 2022. at 10:34, regard je napisao:

S obzirom da ste legalizirali i etažirali objekat bila bi tragedija da idete u bilo kakvu daljnju gradnju bez potrebne dokumentacije, za ovo što vaš susjed hoće raditi treba projektna dokumentacija i vaša suglasnost kao suvlasnika.

Uputite susjeda kod arhitekta da mu pripremi potrebnu dokumentaciju za željene radove i ako to ucini mozete mu dati suglasnost za iste

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija