Jump to content

Prijevare uvoznim autima


nikica77

Preporučene objave

Unaprijed se ispričavam ako sam otvorio temu na krivom mjestu i molim moderatora da je prebaci ako je tako.

Zanimaju me sljedeća pitanja: 1. ima li fizička osoba pravo baviti se uvozom automobila i njihovom preprodajom te živjeti od toga?

2. Što mogu učiniti ako sam žrtva prijevare takve osobe?

 

Naime, kupio sam auto. Preko telefona je prodavač rekao da ima 191k km. U oglasu stoji da ima 189k km. U autu piše da ima 198k km. Oglas je objavljen i na njuškalo i na indexu i na oba mjesta stoji da ima 189k km. Nisam odmah provjeravo km jer mi je to rekao preko telefona i tek kasnije sam primjetio koliko piše unutra. Kad sam mu to rekao, on je tvrdio da je tipfeler i da nema veze tih 10k km. Tvrdio je i da ga je vozio njegov sin u Austriji, pa sam kasnije primjetio da mu se "sin" ne preziva isto. I još mnogo takvih detaljčića koje sam tek suttradan primjetio i povezao. Uglavnom, skužio sam da uvozi aute izvana i prodaje ih ovdje (i to vara/laže ljude o stanju i informacijama). Više ljudi je upleteno - njegov sin, drugi "sin" koji je zapravo susjed ili familija i on. Primjetio sam i da je austrijanac koji im tamo radi kupoprodajne ugovore našeg porijekla (ima bosansko-hercegovacko prezime i ime).

On je meni prodao auto koji ustavri uopće nije glasio na njega već na tog sina/susjeda kojeg zapravo nisam ni vidio. Nakon što proda auto makne ga s oglasa tako da izgleda da se ne bavi preprodajom, a isto tako i rotira korisnike koji daju oglase pa tako sad auto koji prodaju glasi na njegovog pravog sina i taj korisnik je oglas i stavio. Auti su slikani uvijek na istom (njegovom) dvorištu. Zanimljivo je da svi njihovi auti imaju ovlaštene servisne knjižice iz austrije od kupnje do uvoza. Moguće je da je i to lažirano ali u to nisam siguran. Pokušat ću zvati njuškalo da mi otkriju još njegovih starih oglasa da vidim koliko dugo to radi.

Mogu li si ja ikako vratiti novce tužbom ili barem da ga prijavim policiji te na taj način steknem neku zadovoljštinu.  Hvala unaprijed

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, nikica77 je napisao:

1. ima li fizička osoba pravo baviti se uvozom automobila i njihovom preprodajom te živjeti od toga?

Ne.

 

prije 1 sat, nikica77 je napisao:

2. Što mogu učiniti ako sam žrtva prijevare takve osobe?

Prijaviti policiji, poreznoj upravi i državnom inspektoratu, tako da svaki provjeri prijavu iz smjera svoje nadležnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , nikica77 je napisao:

1. ima li fizička osoba pravo baviti se uvozom automobila i njihovom preprodajom te živjeti od toga?

Ima pravo samo ako je osoba (pravna/fizička) registrirana za obavljanje djelatnosti prodaje motornih vozila (novih/rabljenih) u RH.

prije 3 sati , nikica77 je napisao:

2. Što mogu učiniti ako sam žrtva prijevare takve osobe?

 

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Prijaviti policiji, poreznoj upravi i državnom inspektoratu, tako da svaki provjeri prijavu iz smjera svoje nadležnosti.

A posebno nadležnom carinskom uredu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija