Jump to content

litispendencija i ponovljena ovrha na fini


horvat4561

Preporučene objave

Molim za informaciju, kao što naslov kaže, u vezi ponovljene ovrhe. 

Situacija je slijedeća; 2008 donesena je pravomoćna presuda kojim je utvrđeno dugovanje, ovrhovoditelj 2015 podnosi ovršni prijedlog, sud iste godine donosi ovršno rješenje (na novčanim sredstvima) ovrha je poslana na finu, međutim ovrhovoditelj se nije uspio naplatiti (0 kn).

2022 Sud, na prijedlog ovrhovoditelja , ponovno određuje ovrhu na novčanim sredstvima (za isti dug na isti iznos) ali sada pod drugim ovršnim brojem. 

Interesira me dali je moguće voditi dvije ovrhe za jedan dug (sud prijašnju ovrhu na novčannim sredsvima nije obustavio) i što je sa zastarom, obzirom da je od pravomoćnog rješenja (ovršne isprave) proteklo više od 10 godina?

Također, kako se u sve uklapa presuda županijskog suda u Vukovaru Gž Ovr 260/2021-2 od 26.08.2021 u kojoj je sud presudio "Sve dok sud ne donese rješenje o obustavi ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika, nema uvjeta za ponovnim određivanjem ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika, jer bi zapravo nastala dvostruka litispendencija."  ?? 

Iskreno, ništa mi više nije jasno.

 

Unaprijed svima veliko Hvala na pomoći. 

uređeno: od horvat4651
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 11. 03. 2022. at 20:03, Borbena7 je napisao:

Sve je u skladu sa zakonima, radi se o primjeni čl. 5. OZ-a, a zastara nije nastupila, jer je postupanjem ovrhovoditelja prekinut zastarni rok.

Zahvaljujem se na odgovoru.

Nije mi samo jasno što je sa "starom" ovrhom iz 2015 ?  

Ako dobro čitam čl.5. st.2 govori da je moguće predložiti više sredstva,više predmeta i osiguranja, a čl. 3 da je moguće predložiti novo sredstvo i predmet ovrhe.

Međutim u mojem slučaju se radi o dvije "aktivne"ovrhe sa istim sredstvom ovrhe na istom predmetu ovrhe (copy/paste ovršno rješenje sa istim dugom na istom računu, samo je poslovni broj ovrhe drugačiji)  

Ne bi li sud trebao staru ovrhu (iz 2015) obustaviti?

Unaprijed Hvala na odgovoru. 

uređeno: od horvat4651
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , horvat4651 je napisao:

Nije mi samo jasno što je sa "starom" ovrhom iz 2015 ?  

To je jedino vidljivo iz Očevidnika FINA-e. Također je bitno tko ju je dostavio FINA-i?

prije 5 sati , horvat4651 je napisao:

Međutim u mojem slučaju se radi o dvije "aktivne"ovrhe sa istim sredstvom ovrhe na istom predmetu ovrhe (copy/paste ovršno rješenje sa istim dugom na istom računu, samo je poslovni broj ovrhe drugačiji)  

Neće baš biti da je doslovno identično rješenje, osnova naplate je ista tj. u pitanju je isti dug, ali ne i obrazloženje temeljem kojega je doneseno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija