Jump to content

Kazna za ne-stajanje policiji


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav

 

Jucer sam imao tu nesrecu da sam dobio kaznu za oglusivanje na naredbu ovlastene osobe.

 

Situacija, ako je to relevantno je slijedeca;

 

Cesta za motorna vozila, ja sam vozio oko 120, 11 navecer, a policajci u nekom parkiralistu sa autom parkiranim.

 

Ja prolazim do njih i vidim neko jedva crveno svijetlo kako mase...

 

Kako nisam upoznat sa krajem, nastavim vozit i stanem nakon 2 km na benzinskoj od INA-e.

 

To je priznajem moja greska jer sam ili trebao odma na kocnicu ili im bjezat dok ne slete s ceste.

 

I sad, ja na benzinskoj stanem i parkiram par metara od pumpi, na parkiralistu.

 

Nakon 20ak sekundi, dolaze žandari, bez rotacije, i skoro šta ne produže dalje, stanu i po cesti u rikver do mene na parkiralištu.

 

Ja izađem van, kažem izvinite, znam o čemu je riječ.

 

On meni da šutim, da sam bježao..ja mu kažem oprostite ako nisam pravodobno reagirao, ali da sam mislio bježat, nebi stao dokle god imam goriva a ne na prvoj benzinskoj nakon kilometra od kad ste me štopali.

 

Oni kao ne zanima ih, da sam brzo vozio, ja kažem pa koliko, oni mene pitaju "pa šta ti misliš".

 

Tu skužim da me nisu ni mjerili, pa sam reko ne znam, pa to nisu više ni spominjali.

 

Pretresli mi auto, a lijepo sam im rekao da nisam nikad kažnjavan za ništa i da mi nije poanta bježat murji i pravit budalu od sebe i njih.

 

On mi kaže da potpišem kaznu, ja sam odbio potpisati.

 

Dobio sam prekršaj č 32 st 4, 1000 kn i 110 paušal.

 

Kako nisam potpisao, mogu se valjda žalit, i dali imam ikakve šanse da mi sud smanji kaznu kad jednom dođe do ročišta?

 

I dali mi vrijedi napisati činjenice da su bili na neosvjetljenom mjestu bez prsluka i da ih nisam vidio?

 

Svjestan sam da sam sam sebe doveo u mat poziciju jer su oni u kazni napisali da su me zaustavil pod rotacijom što uopće nije istina, stao sam samovoljno...pa me se može pitat ako sam samovoljno stao, zašto nisam prije stao...

 

Dakle, neki savjet molim...hvala :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate se pravo žaliti kad vam na kućnu adresu stigne prekršajni nalog i onda će vam se provesti redovan prekršajn postupak, tj. saslušanje pred sucem. možete vi ovdje govoriti što je istina, istina ima dva lica, a jedno od njih je činjenica da se službenoj osobi vjeruje više nego vama. bez obzira što niste potpisali, ne znači da imate ili nemate pravo na žalbu. nepotpisivanje ne znači ama baš ništa. jedino da tog trenutka niste priznali navode policije. to je sve. pred sudom se, kao i svaki čovjek, možete braniti kako god želite: da su policajci ovo ili ono....... moj savjet da se ne uvaljujete više nego što jeste uvaljeni.........bez ljutnje. a to što niste stali kad su vam mahali stop palicom, ne opravdava vas činjenica da ne poznajete taj kraj i da niste dobro vidjeli. ama, to su vam klasične priče za djecu, i svi se uglavnom brane na sličan način. nadam se da sam pomogla iako se vama čini da nisam. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko ne platite u roku koji vam je dat, doći će vam na kućnu adresu prekršajni nalog na koji imate pravo žalbe. ne možete se žaliti ako niste dobili nalog. pretpostavljam da ste dobili samo uplatnicu i možda izvješće o počinjenom prekršaju? (žutu ceduljicu kako ju mi popularno nazivamo). uglavnom, čekat nalog i onda se žaliti. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija