Jump to content

Diskriminacija na natječaju za posao


Crazy Medicine

Preporučene objave

Kolegica i ja smo se prijavili na natječaj na kojem smo ispunjavali sve uvjete iz natječaja, imamo potpuno jednake životopise, jedina razlika je bila da sam ja u svakoj stavci iz natječaja daleko bolji od nje te da je žena. Na razgovoru sam sve isto rekao kao i ona, ali mene su tražili da ako imam preporuke da im iste pošaljem na e-mail adrese dok još traju razgovori s drugim kandidatima narednih dana. Poslao sam preporuke od poslodavca do rektora... nekih 10ak vrhunskih preporuka... Kolegica je na razgovoru rekao da se čak time ne želi baviti niti da nema iskustva. Izabrali su 20 osoba, a natječaj je bio za 21 osobu. Kolegica je bila prva na listi kao najbolji kandidat, a ja nisam niti ušao na listu... iz pouzdanih izvora rečeno mi je da me ne žele jer nisam podoban (preambiciozan te me povezuju s nekim osobama s kojima sam studirao, a s kojima nisu dobri), a da su me tražili preporuke samo u nadi da ih ne ću imati... raspisali su natječaj na 21 osobu, prijavilo nas se 40, a onda su jednu osobu primili na dva radna mjesta jer su dva po 50 % radnog vremena spojili u puno radno vrijeme, ali u natječaju to nije stajalo niti nije bilo da nije bilo kandidata da popune mjesta. Ona želi odustati od tog posla, ali ja znam da bez obzira oni ne žele mene iz svojih subjektivnih razloga. Je li se tu može išta učiniti da se stane takvom sustavnom kriminalu na kraj? Oni redovito rade takve muljaže, nije posao toliko važan koliko uzastopno nezakonito ponašanje i od ljudi koji se javno kunu u zakon i vjeru, a imaju 0 % poštenja. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija