Jump to content

Privemena mjera


luge07

Preporučene objave

Pozdrav 

Bivši suprug ima privremenu mjeru do okončanja odluke o skrbništvu.

Dijete želi ići kod majke za vikend, ima 15 god. Majka joj pošalje novce da kupi kartu samo ih treba podići na pošti ali ona pošto je maloljetna treba on jer je uplatnica na njegovo ime ali u korist djeteta. Problem nastaje da on ne želi dići novce i time uskraćuje viđenje. CZSS je upoznat s time,ali ništa,razgovarali su s njim i rekao je da on ne želi stajati u redu za pišljivih 50 kn. Dijete je jadno.

Pitanje:

Dijete treba izostati sa nastave zadnja 2 sata da stigne na vlak, ja bi joj to opravdala, ali on kaže da ja nemam pravo njoj opravdavati izostanke pošto on ima privremenu mjeru,skrbništvo je zajedničko.

Ima li on pravo?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Viđenja su regulirana sudskom odlukom svaki drugi vikend od petka do nedjelje.

Nemam auto i dijete prvo mora ići vlakom pa onda autobusom i vezana je linijama kojih nema puno pogotovo vikendom jer živim na selu.

Ne mislim joj pravdati uvijek jer ona ne dolazi kako je određeno sudskom odlukom nego kako bivši odluči.

Da li bivši ovom privremenom mjerom odlučuje o svemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, upoznati su.

I nikome ništa, a meni od plaće uzimaju prisilnom naplatom iznos od 3/4 plaće a 1/4 mi isplaćena na zaštićeni račun, a i koristi djetetovu imovinu koju je iznajmio i time još ima dodatni prihod od najma a zapravo to je djetetov prihod.

Kako to riješiti?

Da li ima pravo da me tuži za sudske troškove vezane za tu odluku o privremenoj mjeri?

Po sudskoj odluci kao tužitelj je trebao platiti vještačenje psihološko-psihijatrijsko oba roditelja i djeteta, nije platio.

Vještačenje se očito obustavlja.

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija