Jump to content

neplaćanje alimenentacije u cijelosti


Bezvezni 8888

Preporučene objave

Pozdrav

Na sudu sam dobio plaćanje alimentacije u iznosu 3200 kuna..s bivšom suprugom sam imao nakon toga imao neformalni dogovor da joj uplaćujem 2500 kn mjesečno jer zna da nemam baš novca..tako sam i plaćao 2 godine i ona se nije bunila sve do sada (posvadili smo se radi xy nebitne stvari)..može li mi ovrhom uzeti novac u ukupnoj visini il'se računa to što sam uplaćivao a samo razlika ide na ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Borbena7 je napisao:

Osnovano Vas može ovršiti za neispunjenu obvezu tj. dio koji niste platili. Alimentacija je dosuđena za djecu?

Da...u fazi sudske parnice smo bili u lošim jako odnosima.. nakon toga se stanje popravilo i dogovorili smo se da ću joj plaćati 2500 kuna i ako mi je dosuđeno više.. stvarno nisam niti jedan mjesec preskočio i plaćao sam čak i kad nisam radio..(sve preko računa naravno) ..sad smo se opet posvadili i ona me planira tužit/obršit..može li za cjelokupni iznos duga tj može li izmislit da nisam davao ništa ili prije ovrhe nek institucija izračuna stvarni iznos duga odnosno koliko sam plaćao a koliko sam ostao dužan..

 

Nigdje ne mogu pronaći odgovor a našao sam jedino da je njoj dovoljno otići u finu sa sudskom presudom..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Bezvezni 8888 je napisao:

nakon toga se stanje popravilo i dogovorili smo se da ću joj plaćati 2500 kuna

Ovakav dogovor nema baš nikakav pravni učinak, jer je alimentacija pravo koje pripada djetetu, a ne bivšoj supruzi.

prije 8 sati , Bezvezni 8888 je napisao:

ona me planira tužit/obršit..može li za cjelokupni iznos duga tj može li izmislit da nisam davao ništa

Može. Jeste li uplaćivali na račun i imate li dokaz o uplatama?

prije 8 sati , Bezvezni 8888 je napisao:

ili prije ovrhe nek institucija izračuna stvarni iznos duga odnosno koliko sam plaćao a koliko sam ostao dužan.

Ne, ali se možete žaliti i u sudskom postupku dokazati da ste djelomično platili svoje obveze.

prije 9 sati , Bezvezni 8888 je napisao:

Nigdje ne mogu pronaći odgovor a našao sam jedino da je njoj dovoljno otići u finu sa sudskom presudom..?

Tako je, ali uz nju može dostaviti i specifikaciju o dugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovakav dogovor nema baš nikakav pravni učinak, jer je alimentacija pravo koje pripada djetetu, a ne bivšoj supruzi.

Može. Jeste li uplaćivali na račun i imate li dokaz o uplatama?

Ne, ali se možete žaliti i u sudskom postupku dokazati da ste djelomično platili svoje obveze.

Tako je, ali uz nju može dostaviti i specifikaciju o dugu.

Plaćao sam na račun..sve i jednu ratu...čak i prije suda presude sam uplaćivao novac na račun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija