Jump to content

Prenamjena zemljista


moxx

Preporučene objave

U postupku sam kupnje zemljista, problem je sto je pola zemljista u gradjevnoj zoni, a pola u poljoprivrednoj. To je moguce i greskom stavljeno tako jer je prostorni plan pravljen po starom austrougarskom premjeru cestica, a prema novom premjeru se cestica prosirila na jos jednu susjednu manju koja je u istom vlasnistvu ali ta nova cestica po prostornom planu ne spada u gradjevinsko podrucje.. Da li je realno traziti prenamjenu tog dijela cestice i kako je moguce da je jedna cestica u oba podrucja (i gradjevinsko i poljoprivredno). Prenamjena bi se radila radi izgradnje objekta u turisticke svrhe od koje bi koristi imala i sama opcina. I da li se moze uraditi prenamjena bez donosenja novog prostornog plana za citavu opcinu. Nadam se da sam bio jasan, ako sto niste shvatili molim da me upitate. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , moxx je napisao:

U postupku sam kupnje zemljista, problem je sto je pola zemljista u gradjevnoj zoni, a pola u poljoprivrednoj. To je moguce i greskom stavljeno tako jer je prostorni plan pravljen po starom austrougarskom premjeru cestica, a prema novom premjeru se cestica prosirila na jos jednu susjednu manju koja je u istom vlasnistvu ali ta nova cestica po prostornom planu ne spada u gradjevinsko podrucje.. Da li je realno traziti prenamjenu tog dijela cestice i kako je moguce da je jedna cestica u oba podrucja (i gradjevinsko i poljoprivredno). Prenamjena bi se radila radi izgradnje objekta u turisticke svrhe od koje bi koristi imala i sama opcina. I da li se moze uraditi prenamjena bez donosenja novog prostornog plana za citavu opcinu. Nadam se da sam bio jasan, ako sto niste shvatili molim da me upitate. Hvala unaprijed!

Hoce li neka katastarska čestica biti u granicama građevinskog zemljišta ili ne, određuje se prostornim planom.
Izrada prostornog plana započinje odlukom o izradi prostornog plana. Odluku donosi grad Zagreb-za sebe, županijska skupština-za svoju županiju te gradsko/općinsko vijeće-za svoj grad/općinu.

O prijedlogu prostornog plana provodi se javna rasprava na kojoj može sudjelovati svatko. U toj raspravi vi možete davati svoje prijedloge, primjedbe, postavljati pitanja, zatražiti uvid u dokumentaciju prostornog plana.

Svrha prostornog plana pa sukladno tome i razlikovanje između građevinskih područja i onih koji to nisu te izdavanje građevinskih, uporabnih i drugih dozvola jeste da se izbjegne trajna devastacija prostora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da ista čestica bude u dvije različite zone prema namjeni. Postoji po oglasnicima nekoliko takvih primjera. Logika nalaže zaključak da ćete prije izboriti prenamjenu dijela katastarske čestice nego cijele. Bio je jedan takav primjer kod izmjena GUP-a Grada Zagreba, gdje je vlasnik predložio prenamjenu neizgrađenog dijela parcele iz zelenog pojasa u stambenu zonu jer je na njemu nekada bila šuma, koja je u međuvremenu (i)legalno porušena. Iza tog prijedloga je osobno stao jedan relativno poznati hrvatski političar, tada član Gradske skupštine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija