Jump to content

otuđenje imovine


Blanche56

Preporučene objave

tužitelj je nakon razvoda podnio zahtjev za podjelu bračne imovine (novac s bankovnog računa), a sud je nametnuo privremenu meru na moju nekretninu, koja nije bračna imovina; ova mjera zabranjuje otuđenje nekretnina do kraja parnice. 
volio bih razumjeti rizike koje imam u slučaju gubitka zahtjeva.  ova nekretnina je moja jedina nekretnina u kojoj živim, a također je u suvlasništvu s drugim suvlasnicima(mojim sestrama), imamo zajedničko vlasništvo bez izdvajanja dijelova; svaki sovlakhtnik ima jednak dio; nekretnina se zbog svojih osobitosti ne može podrezati ili podijeliti u jednakim omjerima. što će se dogoditi s mojim dio u slučaju gubitka? hoće li sud nametnuti zabeležbu za iznos duga prema supružniku ili će sud prisilno prodati moj dio? može li sud prodati moj dio ako je to moja jedina imovina u kojoj živim i ima drugih suvlasnika i nisam izdvojio svoj fizićki dijela iz dio? 

uređeno: od Blanche56
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 17. 05. 2022. u 6:42, Blanche56 je napisao:

što će se dogoditi s mojim dio u slučaju gubitka?

Ništa ukoliko namirite dug tj. isplatite bračnu stečevinu.

Dana 17. 05. 2022. u 6:42, Blanche56 je napisao:

hoće li sud nametnuti zabeležbu za iznos duga prema supružniku ili će sud prisilno prodati moj dio?

Suvlasnik sa svojom imovinom ne može odgovarati za Vaš dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija