Jump to content

Bolovanje i godišnji odmor


Josipa0412

Preporučene objave

Poštovani,

 

Naime 18.04. sam završila na bolovanju i poslodavcu dostavila potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad u trajanju od 30 dana. Krajem mjeseca sam dostavila doznake za taj mjesec kako bi se mogla obračunati plača. Naime,imala sam dogovoren godišnji odmor od 01.05. do 08.05., ali je bolovanje i dalje bilo otvoreno. Poslodavac me sad traži da zatvorim bolovanje s 30.04. te otvorim novo s 09.05. "jer smo imali dogovoreni godišnji odmor za taj period". Ugovor mi ističe krajem mjeseca i dogovorili smo da ga nećemo produžiti. Što mi je činiti u ovoj situaciji s bolovanjem i godišnjim odmorom? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Josipa0412 je napisao:

Poštovani,

 

Naime 18.04. sam završila na bolovanju i poslodavcu dostavila potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad u trajanju od 30 dana. Krajem mjeseca sam dostavila doznake za taj mjesec kako bi se mogla obračunati plača. Naime,imala sam dogovoren godišnji odmor od 01.05. do 08.05., ali je bolovanje i dalje bilo otvoreno. Poslodavac me sad traži da zatvorim bolovanje s 30.04. te otvorim novo s 09.05. "jer smo imali dogovoreni godišnji odmor za taj period". Ugovor mi ističe krajem mjeseca i dogovorili smo da ga nećemo produžiti. Što mi je činiti u ovoj situaciji s bolovanjem i godišnjim odmorom? Unaprijed hvala

Za vrijeme trajanja bolovanja prava i obveze iz radnog odnosa miruju.

Dakle, ne pristajte na ovo što Vas poslodavac traži.

E sad, ukoliko imate dovoljno prostora da iskoriste godišnji do isteka Ugovora, predložite poslodavcu da Vas pošalje na GO, ukoliko to ne učini, odnosno, ukoliko ne iskoristite svoj godišnji do kraja radnog odnosa poslodavac Vam ga mora isplatiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija