Jump to content

kršenje trgovačkog ugovora


brankog

Preporučene objave

Moj doo je sklopio ugovor sa drugim doo u pružanju usluga na određenom području. Unutar ugovora, ograničenja za mene su u tome da dvije godine nakon prekida ugovora, ja ne smijem raditi sa konkurentskim firmama niti nuditi svoje usluge direktno postojećim partnerima koje drugi doo ima u svom portfelju. Zaštita u ugovoru za moj doo je rokovi plaćanja i ekskluzivnost na definiranom području. Drugi doo je prekršio odredbu o ekskluzivnosti i radio direktno mimo mojeg doo. I konstanto kasni sa plaćanjima,, prekoračuje ugovorenu valutu plaćanja. U slučaju da ja zbog tih razloga pokrenem raskid ugovora, dali članci ugovora koji meni zabranjuju rad sa konkurentskim firmama ili nuđenje usluga firmama u portfelju drugog doo i dalje se primjenjuju ili postaju nevažeći pošto je drugi doo prekršio svoj dio ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 23. 05. 2022. u 22:23, brankog je napisao:

Moj doo je sklopio ugovor sa drugim doo u pružanju usluga na određenom području. Unutar ugovora, ograničenja za mene su u tome da dvije godine nakon prekida ugovora, ja ne smijem raditi sa konkurentskim firmama niti nuditi svoje usluge direktno postojećim partnerima koje drugi doo ima u svom portfelju. Zaštita u ugovoru za moj doo je rokovi plaćanja i ekskluzivnost na definiranom području. Drugi doo je prekršio odredbu o ekskluzivnosti i radio direktno mimo mojeg doo. I konstanto kasni sa plaćanjima,, prekoračuje ugovorenu valutu plaćanja. U slučaju da ja zbog tih razloga pokrenem raskid ugovora, dali članci ugovora koji meni zabranjuju rad sa konkurentskim firmama ili nuđenje usluga firmama u portfelju drugog doo i dalje se primjenjuju ili postaju nevažeći pošto je drugi doo prekršio svoj dio ugovora?

To, što ste vi potpisali, u jednom dijelu je i protuzakonito, sa strane vašeg partnera.
Ugovor se odnosi na vašu firmu xxx Doo - pretpostavljam, a ne na vas osobno.
Bez uvida u spomenuti ugovor - ne mogu vam odg. sa sigurnošću, a odg, ćini mi se
 - nije odgovor.
Vi, znate, na koga se ugovor odnosi - pa, taj subjekat promjenite i nastavite raditi samostalno - ako vam je to cilj.
Za točan odgovor trba uvid u ugovor - nije problem, zatamniti osobne podatke subjekata i dati ugovor na uvid - tek, tad možete dobiti kvalitetan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija