Jump to content

nekretnina na drazbi zbog ovrhe


LPe

Preporučene objave

Poštovani Odvjetnici,

Na električnoj javnoj dražbi dala sam najbolju ponudu za kupnju nekretnine i Sud je dosudio nekretninu meni, objavom rješenja na oglasnoj ploci Pravosudja (u informacijama o držbi bio je priložen izvadak iz Zemljisnika: ovršenik - vlasnik nekretnine je X kompanija d.o.o, a ovrha je zbog nepodmirenog duga u Švicarskim francima). Dok sam čekala pravomočnost dosude, neka osoba Y  me nazvala da me upozori da je uložila žalbu na to Sudsko rješenje  (a ta osoba nije bila u sudskom postupku ovrhe),  javila mi da je stan zapravo njegov, da živi u njemu, da je tužio kompaniju X doo (kojoj je isplatio dugovanje) i da je proces još u tijeku. Gospidin X smatra da će se dražba ukinuti.

Buduci da mi ostaje 45 dana za uplatiti Fini cijelokupni iznos postignute cijene na dražbi (96.0000 eura!), molim Vas za savjet vezano za 3 pitanja:

1. Što mene sada čeka, zbog postojanja ove privatne tužbe, koja teče paralelno sa žalbom na rješenje o ovrsi/dražbi (sad je na Županiskom Sudu)? I koliko to traje?

2. Jer rok za moju uplatu nakon dražbe je 90 dana od ZADNJEG DANA DRAŽBE, u protivnom gubim početni depozit od 7.000 eura i pravo na uknjižbu: ali, budući da dosuda sada nije više pravomoćna, zatražila sam od Suca odgodu uplate "10 dana od pravomočnosti", a on je to odbio. Mogu li to nekako postici (npr od Fine?)

3. Ako se ja na kraju uknjižim kao novi vlasnik nekretnine, na osnovu dražbe, a nakon toga gospodin Y dobije svoju parnicu i dokaže da je stan njegov.... sto će mi se desiti?

Ne znam što je gore da učinim: - da se povučem i izgubim depozit od 7.000 eura ili - da uplatim sve i da mi godinama stoji blokirano 96.000 eu, dok čekam ishod!

Unaprijed hvala na Vašoj pravnoj pomoći,

Lidia   

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 05. 2022. u 12:48, LPe je napisao:

1. Što mene sada čeka, zbog postojanja ove privatne tužbe, koja teče paralelno sa žalbom na rješenje o ovrsi/dražbi (sad je na Županiskom Sudu)? I koliko to traje?

Da li je taj spor zabilježen u zk predmetne nekretnine?

Dana 27. 05. 2022. u 12:48, LPe je napisao:

2. Jer rok za moju uplatu nakon dražbe je 90 dana od ZADNJEG DANA DRAŽBE, u protivnom gubim početni depozit od 7.000 eura i pravo na uknjižbu: ali, budući da dosuda sada nije više pravomoćna, zatražila sam od Suca odgodu uplate "10 dana od pravomočnosti", a on je to odbio. Mogu li to nekako postici (npr od Fine?)

Ne, ne možete.

Dana 27. 05. 2022. u 12:48, LPe je napisao:

3. Ako se ja na kraju uknjižim kao novi vlasnik nekretnine, na osnovu dražbe, a nakon toga gospodin Y dobije svoju parnicu i dokaže da je stan njegov.... sto će mi se desiti?

Ništa, ako ishodite upis vlasništva u zk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 28. 05. 2022. u 14:02, Borbena7 je napisao:

Ništa, ako ishodite upis vlasništva u zk.

...nisam shvatila odgovor.. jeli "Nista" dobro ili lose?  

Dana 28. 05. 2022. u 14:02, Borbena7 je napisao:

Da li je taj spor zabilježen u zk predmetne nekretnine?

U Zk kojeg je prilozio Sudac pisalo je samo: 18.02.2021 Odbijen prijedlog osobe Y (uknjizba prava vlasnistva). A kada sam sada zatrazila Povijesni prikaz, nasla sam da je zabiljezeno: 08.03 2021 Prigovor na rjesenje (od osobe Y), koji nije konacno rijesen....!!! Ovrha je dosudjena u 21.12.2021, a drazba se odrzala 28.04.2022...  A i doznala sam da Sudac nije jos proslijedio predmet na Zupanijski Sud (nakon zalbe 20.05.)....Koliko ce sve ovo utjecati na konacno rjesenje? mislim na redoslijed rjesavanja i ukupno trajanje ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija