Jump to content

Otkaz uvjetovan pogreškom radnika


Tina2022

Preporučene objave

Na poslu sam napravila pogrešku. Unutarnja kontrola je utvrdila pogrešku. Sam inspektor mi je rekao da je greška velika, ali da nisam oštetila firmu te da bi on išao na opomenu. Dala sam izjavu o svojoj pogrešci i u pravnoj službi. Pravnica je također rekla da bi išla na opomenu, ali se tim ne slaže direktorica koja smatra da treba otkaz. Sad je od tog događaja prošlo 17 dana. Ja sam na prisilnom godišnjem ali od sutra idem na bolovanje. Do sad nisam primila ništa, ali svi govore od mojih nadređenih da ću dobiti otkaz. Molim da me uputite što mi je činiti. 26 godina radim u firmi. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno toga ovisi o Vašem kolektivnom ugovoru, ali je poslodavac dužan pismeno Vas upozoriti na pogrešku. Također, ovisno o broju zaposlenih, potrebno je da radničko vijeće pristane da Vam se da otkaz, a ne samo direktorica.

 

Ako dobijete otkaz, imate 15 dana za zaštitu svojih prava. Pazite, rokovi su kratki.

 

Također je bitno za napomenuti da Vas nemaju pravo 'prisiliti' na potpisivanje sporazumnog otkaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Ne znam što piše u kokektivnom ugovoru, a trenutno ne znam kako bi došla do njega. Nisam dobila nikakvo pismeno upozorenje. Imamo više od 20 zaposlenih. 

Koliko sam sad shvatila oni su dužni mi poslati pisano upozorenje.. Da li nakon toga me moraju vratiti na posao ili mi mogu dati  odmah i otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, Tina2022 je napisao:

Hvala na odgovoru. Ne znam što piše u kokektivnom ugovoru, a trenutno ne znam kako bi došla do njega. Nisam dobila nikakvo pismeno upozorenje. Imamo više od 20 zaposlenih. 

Koliko sam sad shvatila oni su dužni mi poslati pisano upozorenje.. Da li nakon toga me moraju vratiti na posao ili mi mogu dati  odmah i otkaz?

 

Screenshot_20220531_101817_com.google.android.apps.docs.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz ovog proizlazi isto što i iz zakona, dužni su Vam dati pisano upozorenje pa ako ponovno učinite povredu, onda imaju pravo razmatrati davanje otkaza. 

 

S obzirom da nije nastala nikakva šteta za firmu te ako dosad nemate nikakve pisane opomene, smatram da nemaju osnova da Vam otkažu ugovor o radu, tj. isti ne bi bio zakonit. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija