Jump to content

Poljoprivredno u gradevinsko zemljiste


Tvrdokorni Omeksivac

Preporučene objave

 Pozdrav,

  1. Je li moguce npr. kupiti 1300 kvadrata poljoprivrednog zemljista i zatraziti prenamjenu 300 kvadrata za gradnju obiteljske kuce i garaze te platiti naknadu samo za to? Na ostalom dijelu bi zasadili vocnjak, vrt itd.
  2. Ukoliko npr. postoji legalizirani objekt na takvoj parceli, je li mozemo mi njega srusiti i raditi nesto drugo ili smo ograniceni?
  3. Koje zakone bi trebali prouciti tj. pratiti ukoliko dolazi do promjena? Negdje sam procitao da je u izradi novi zakon o poljoprivrednom zemljistu.
  4. Sto znaci ako pise u oglasu da se zemljiste nalazi na rubu gradevinskog pojasa?
  5. Sto znaci ako oglasu pise da su obiteljske kuce blizu pa je moguca prenamjena?
     

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Projverite u jedinici lokalne samouprave uvidom u prostrno plansku dokumentaciju, gdje se nalazi predmetno zemljište definirano prostornim planom i to će dati odogovor na sva pitanja. 

Ako se nalazi na rubu građevinskog, znači da nije u građevinskom. Možda će biti jednog dana, ovisi o izrađivaču plana. 

Dana 16. 06. 2022. u 19:51, Tvrdokorni Omeksivac je napisao:

Ukoliko npr. postoji legalizirani objekt na takvoj parceli, je li mozemo mi njega srusiti i raditi nesto drugo ili smo ograniceni?

Možete graditi ono što dozovljava Prostorni plan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija