Jump to content

Useljenje u svoju kuću


preiskusan

Preporučene objave

Kupio sam kuću od suda javnom dražbom preko Fine. Sud me upisuje kao gruntovnog vlasnika. Ovršena strana gubi sporove na tri županijska suda gdje se žali na svaku odluku. Ostao im je prijedlog za dopuštanje revizije na vrhovnom sudu. Zanima me sa izvatkom iz gruntovnice o vlasništvu i adresom u osobnoj karti na moju kuću mogu useliti (bez provale) poslije "prijateljskog" razgovora. jednostavno da ne izlazim iz svoje kuće. Znam da je to očajnički potez ali mislim  obavijestiti i medije o javnoj dražbi suda gdje nakon godine dana od uplate i plaćenog poreza svoju kuću gledam sa ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije direktan odgovor na pitanje, ali ako već obavještavate mediji, ja vam iz iskustva mogu reći da je moja nekretnina bila licitirana na javnoj dražbi u trenutku kad je postojala nepravomoćna presuda o nedopuštenosti ovrhe, a potencijalni kupci nisu imali pojma o tome jer navedena presuda (jer nije pravomoćna) nije bila oglašena kroz javnu objavu na FINA stranicama, a riječ je informaciji koja naravno može utjecati na kupca. I onda je jedan kupac uplatio jamčevinu, gubio vrijeme i živce, samo da bi mu se jamčevina na kraju vratila jer je ovrha proglašena pravomoćno nedopuštenom.

Očito kupnja nekrenina putem javne dražbe nosi sa sobom određene specifične rizike. A ono što je po mom mišljenju najlošije, je činjenica da je donja cijena na drugoj dražbi samo 60% procijenjene vrijednosti nekretnine, što je čisto strvinarstvo (ovrhovoditelj se ionako namiruje kamatama). Tako da da, dosta toga je nesređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 25. 06. 2022. u 13:00, preiskusan je napisao:

Kupio sam kuću od suda javnom dražbom preko Fine. Sud me upisuje kao gruntovnog vlasnika. Ovršena strana gubi sporove na tri županijska suda gdje se žali na svaku odluku. Ostao im je prijedlog za dopuštanje revizije na vrhovnom sudu. Zanima me sa izvatkom iz gruntovnice o vlasništvu i adresom u osobnoj karti na moju kuću mogu useliti (bez provale) poslije "prijateljskog" razgovora. jednostavno da ne izlazim iz svoje kuće. Znam da je to očajnički potez ali mislim  obavijestiti i medije o javnoj dražbi suda gdje nakon godine dana od uplate i plaćenog poreza svoju kuću gledam sa ceste.

Ne mozes useliti dok te sudski ovrsitelj ne uvede u posjed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 25. 06. 2022. u 13:00, preiskusan je napisao:

Znam da je to očajnički potez ali mislim  obavijestiti i medije o javnoj dražbi suda gdje nakon godine dana od uplate i plaćenog poreza svoju kuću gledam sa ceste.

To je uobičajeni rizik kod kupnje nekretnine putem dražbe.

Dana 26. 06. 2022. u 13:48, MeetDave je napisao:

A ono što je po mom mišljenju najlošije, je činjenica da je donja cijena na drugoj dražbi samo 60% procijenjene vrijednosti nekretnine, što je čisto strvinarstvo (ovrhovoditelj se ionako namiruje kamatama). Tako da da, dosta toga je nesređeno.

Dapače, zakonom je regulirana prodajna cijena (čl. 102. OZ-a), a ovršeniku nitko nije branio da sam proda nekretninu i iz prodajne cijene da namiri dugove. Ovako to sud radi umjesto njega, a sve sukladno zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija