Jump to content

EOS Matrix naplata potraživanja


nr992x

Preporučene objave

Pozdrav svima,

radi se o slijedećem. počeli su dolaziti pozivi EOS Matrixa gdje javljanjem na
jedan poziv (koje već mjesecima od onda ignoriram) mi je rečeno da se radi o nekom dugu i
nagovaranje na plaćanje tog duga.

Nikad mi nije došlo nikakvo riješenje niti obavijest u pismenom obliku.
Jedan dug sam imao i ovršen sam gdje imam zaštićen račun u FINA-i i iznos se uredno naplaćuje.

Da li je moguće da je FINA ustupila dug EOS Matrixu?

Kako se mogu pravno zaštititi od pokušaja naplate duga za koji uopće ni ne znam niti sam obaviješten?

Također prema Zakonu o obveznim odnosima (čl. 82, st.2) ispada da se oslobađam obveze.
Može li neki savjet i pomoć?
Hvala unaprijed
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

FINA ne može ustupiti dug EOS Matrixu jer je FINA institucija koja provodi osnove za plaćanje.

Provjerite u FINI tko Vam je ovrhovoditelj i postoje li još neke osnove za plaćanje koje čekaju u redu osim za taj jedan dug što ste naveli.

Moguće je da imate još neku ovrhu i da je ovrhovoditelj ustupio potraživanje EOS Matrixu. Također je čest slučaj da je EOS Matrix u redu čekanja za provedbu

ovrhe u FINI, pa kako se ne naplaćuju zovu dužnike da im plate kako bi brže naplatili dug.

Čest je slučaj i da EOS Matrix otkupi zastarjeli dug od nekog ovrhovoditelja pa pozivima žele da platite bar dio kako biste priznali dug i prekinuli zastaru.

Na Vašem mjestu bih provjerila stanje u FINI i kod poslodavca u vezi ovrha ukoliko radite -ima li još kakvih ovrha koje čekaju u redu, a EOS Matrixu ne bih ništa plaćala jer Vas oni ne bi zvali da se mogu naplatiti na drugi način.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija