Jump to content

boravište-putni troškovi


Musculus93

Preporučene objave

Poštovani,

s obzirom na situaciju da mi je mjesto rada od mjesta boravišta udaljeno 250km (autoputom i 300) u oba smjera, putujem svaki dan po 4 sata u danu.

U mjestu posla sam si iznajmila stan na mozda mjesec, dva dok ne vidim kako cu se snaci sa voznjom i naporom (tamo nisam prijavljena na adresu ali prijava poreza i sve sto stanodavac mora je napravljeno).

U zakonu o prebivalištu stoji da u slučaju da boravak nije duzi od 3 mjeseca ne moram u tome stanu prijaviti boravište.

Naime u tom stanu planiram boraviti max 2,3 dana u tjednu i to za prespavati ukoliko bude potrebe.

Dok u trenutnom mjestu boravišta zivim u obiteljskoj kući, tamo imam lijecnika opce prakse, dentalne medicine, sva pošta mi pristize na tu adresu....

Pa me sada zanima da li bez obzira sto mozda prespavam dan, dva u tome iznajmljenome stanu imam pravo na redovne troskove prijevoza od boravišta do mjesta rada te da li je to onda sve po zakonu?

Hvala na odgovoru,

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prvo, imate pravo na ono što Vam poslodavac odobri, svakako je bitno radi li se o zaposlenju u privatnom sektoru ili u javnom. U svakom slučaju imate pravo na putne troškove samo za ono vrijeme kada doista putujete, a ne i za dane kada ne putujete. Osobito budite oprezni u slučaju da ste državni službenik/dužnosnik/namještenik, jer ukoliko spavate u mjestu zaposlenja tri dana, a dobijete putne troškove za cijeli tjedan na cijeloj relaciji izlažete se riziku od kaznenog progona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija