Jump to content

Ovrha, alimentacija, rjesavanje ovrhe.


faca89

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Zanima me je li bi mi ovrha bila manja ako bi preko platne liste (kod poslodavca) napravio da se uplacuje alimentacija?

 

Sada placam cca 2.600 kn ovrhe.

Samo da napomenem da alimentaciju placam u Fini opcom uplatnicom i da je ovrha od EOS Matrixa a ne zbog alimentacije. 

Takoder me zanima koji su kriteriji za otpis dugova i je li postoji neka provjerena banka koja bi kreditirala zatvaranje ovrhe?

 

Unaprijed hvala

uređeno: od faca89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , faca89 je napisao:

Pozdrav,

 

Zanima me je li bi mi ovrha bila manja ako bi preko platne liste (kod poslodavca) napravio da se uplacuje alimentacija?

 

Sada placam cca 2.600 kn ovrhe.

Samo da napomenem da alimentaciju placam u Fini opcom uplatnicom i da je ovrha od EOS Matrixa a ne zbog alimentacije. 

Takoder me zanima koji su kriteriji za otpis dugova i je li postoji neka provjerena banka koja bi kreditirala zatvaranje ovrhe?

 

Unaprijed hvala

Alimentacija ima prednost pred bilo kojom ovrhom, tako da bi eos trebao čekati svoj red tj.što mu ostane od plaće. 1/4se ovršuje, e sad kad bi napravili da alimentacija ide preko plaće za eos bi ostao ostatak, ovisi o visini vaše plaće. 

Provjerena banka je banka kovanica. Pozdrav 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, zmajja je napisao:

Alimentacija ima prednost pred bilo kojom ovrhom, tako da bi eos trebao čekati svoj red tj.što mu ostane od plaće. 1/4se ovršuje, e sad kad bi napravili da alimentacija ide preko plaće za eos bi ostao ostatak, ovisi o visini vaše plaće. 

Provjerena banka je banka kovanica. Pozdrav 

 

Hvala na odgovoru. 

Mislim da po nekom novom zakonu mogu i vise od jedne cetvrtine ovrsiti.

Prije dva mjeseca su mi uzeli oko 6.000kn ovrhe cca nekih 1.000 kuna vise nego sto sam dobio na zasticeni. 

Svakako cu ja u firmi traziti admistrativnu zabranu da mi se skida alimentacija.

I hvala na odgovru za banku nebi volio da se jos vise uvalim :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 07. 2022. u 19:38, faca89 je napisao:

Zanima me je li bi mi ovrha bila manja ako bi preko platne liste (kod poslodavca) napravio da se uplacuje alimentacija?

Ne, ako mislite staviti trajni nalog za plaćanje alimentacije.

Dana 20. 07. 2022. u 19:38, faca89 je napisao:

Takoder me zanima koji su kriteriji za otpis dugova

Nema otpisa ovakvih dugova.

Dana 21. 07. 2022. u 17:18, zmajja je napisao:

Alimentacija ima prednost pred bilo kojom ovrhom, tako da bi eos trebao čekati svoj red tj.što mu ostane od plaće. 1/4se ovršuje, e sad kad bi napravili da alimentacija ide preko plaće za eos bi ostao ostatak, ovisi o visini vaše plaće. 

Alimentacija kao alimentacija nema baš nikakvu prednost u naplati u odnosu na ovrhe, osim ako se ne radi o ovrsi radi prisilne naplate za uzdržavanje djeteta (tzv. alimentacije).

Dana 21. 07. 2022. u 17:57, faca89 je napisao:

Mislim da po nekom novom zakonu mogu i vise od jedne cetvrtine ovrsiti.

Pogledajte čl. 173. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Ne, ako mislite staviti trajni nalog za plaćanje alimentacije.

Nema otpisa ovakvih dugova.

Alimentacija kao alimentacija nema baš nikakvu prednost u naplati u odnosu na ovrhe, osim ako se ne radi o ovrsi radi prisilne naplate za uzdržavanje djeteta (tzv. alimentacije).

Pogledajte čl. 173. OZ-a.

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 07. 2022. u 19:38, faca89 je napisao:

Zanima me je li bi mi ovrha bila manja ako bi preko platne liste (kod poslodavca) napravio da se uplacuje alimentacija?

Ovo bi postigli ukoliko bih Vas bivša supruga kao z.z djeteta ovršila, ali samo ovrha preko plaće bi imala smisla. Također, tako bi moglo doći do ispunjenja uvjeta za pokretanje jednostavnog postupka stečaj potrošača u odnosu na ostale dugove, ukoliko bi isti čekali red za naplatu preko FINA-e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo bi postigli ukoliko bih Vas bivša supruga kao z.z djeteta ovršila, ali samo ovrha preko plaće bi imala smisla. Također, tako bi moglo doći do ispunjenja uvjeta za pokretanje jednostavnog postupka stečaj potrošača u odnosu na ostale dugove, ukoliko bi isti čekali red za naplatu preko FINA-e.

Hvala Vam na pojasnjenom odgovoru.

Nekako mi to nije opcija. Bio sam ljut kad su mi vise od pola place skinuli prije dva mjeseca. I sada mi skidaju cca 2.600 kn sto je vise od jedne trecine place.

Meni je jasno da ja to moram vratiti i vratiti cu samo sto je sada problem sto cu tesko naci banku koja bi me kreditirala a da nije lihvarska. Bojim se da ne bi upao u vece probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , faca89 je napisao:

Nekako mi to nije opcija

Nije dok se može otplaćivati ovrha i alimentacija, a da Vam ostane dovoljno za osnovne životne potrebe.

prije 17 sati , faca89 je napisao:

I sada mi skidaju cca 2.600 kn sto je vise od jedne trecine place.

Bilo da ovrhu provodi FINA-a ili poslodavac posve je jednaka obveza u odnosu na primjenu čl. 173. OZ-a, nema iznimki u provedbi od ovog članka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija