Jump to content

Podstanari: Neplaćeni najam i velika šteta


struzz

Preporučene objave

Pozdrav, 

Zanima me što je najpametnije učiniti u sljedećoj situaciji:

 

  • Roditelji su iznajmili stan njemackoj drzavljanki i njenim kćerkama (prijavljene i ugovor o najmu na godinu dana ovjeren)
  • Kako nam režije nisu bile plaćene za dva mjeseca a stanarina za jedan, pokušali smo stupiti više puta u kontakt sa najmoprimcima no bezuspješno.
  • Najmoprimci su se javili u jednom trenu i rekli nam da su se “trebali” vratiti u Njemačku te smo i primijetili da su uzeli sve stvari sa sobom. Na to smo im pismeno javili da prekidamo ugovor.

 

Uz neplaćene režije i troškove, u stanu je sve uništeno te mu je potrebna kompletna renovacija (razbijeni namještaj, svi uredjaji u kuhinji,  zidovi, vrata itd). Cak su i neke naše stvari nestale.

Procijenjena štete koju su napravili je cca. 4’000-5’000€ te stan nećemo moći nekoliko mjeseci iznajmljivati.

Dodatno tome, dobila sam informaciju da je gospodja pod ovrhom u Njemačkoj te sam na internetu pronašla prilično veliki broj sumnjivih “humanitarnih” kampanja koje vodi i za koje prikuplja donacije po raznim stranicama.

Zanimalo bi me da li neko ima neki savjet što učiniti kako bi a) nadoknadili štetu i b) prijavili gospodju jer ovo se cini kao serijski scam

Unaprijed puno hvala!

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija