Jump to content

Najam stana


Korina2019

Preporučene objave

Pozdrav! 

Molim Vas savjet o mojoj situaciji. 

Sa podstanarom smo sklopili ugovor na godinu dana o najmu garsonijere 15.9.2021.

U ugovoru je navedeno kada je skolopljen i kolika je visina najma i koliko je otkazni rok, a to je 30 dana. 

Ništa drugo nije navedeno. 

Dali su nam polog i jednu najamninu u visini rente koja je bila 2100 kn sa režijama. 

Sada nam otkazuju stan sa 15.8. Za 1.9.i traže nazad polog. 

Rekli smo im da to nije u redu, da je samo dva tjedna otkazni rok kada smo naveli 30 dana i da molimo da se drže ugovora. Te ćemo im isplatit pola pologa nazad pošto završava sa polovicom mjeseca ugovor. 

Pružili su veliki otpor, napali nas preko telefona i sada nam se prijete da ako ima ne vratimo novac, prijaviti će nas da nije bilo prijavljeno na poreznu najam i također prijaviti što nam ta garsonijera od 23 m2 nije legalizirana. 

Znači tada im je odgovarala Cijena najma tako niska i nije im bilo bitno da mi prijavimo poreznoj, jer im onda ne možemo dati po toj cijeni, a sada ne žele ispuniti obveze iz ugovora i kako bi dobili taj novac nazad prijete se na tu temu, jer su jasno rekli da po ugovoru mi imamo pravo tražiti da  otkazni rok bude 30, a ja ne 15 dana,pošto su svjesni da ako ne ispunjavaju ugovor, nismo im dužni niti vratiti polog. 

Mi smo se čak i pomirili sa tih tisuću kuna, ali ne mogu se pomiriti sa takvom nepravdom i ucjenama. 

Maksimalno smo im izašli u susret, čak smo im 15 dana dali free od 15.9.do 1.10. da nam to ne plate, već je bila plaćena prva najamnina tek od 1.10. Tražili su i pola rente za 7.i8.mjesec, jer student neće biti prisutan i na to smo pristali, a oni se sada prijete takvim stvarima i "udaraju tako nisko" 

Zanima me koliko bi mi otprilike mogli platiti kazne da zaista poludimo i ne pristanemo na ovu doslovno iznudu novca pod prijetnjom za najam na crno i nelegalnih 23 m2. 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija