Jump to content

Trajanje uknjižbe na nekretninu


Hawaii779

Preporučene objave

Dana 03. 09. 2022. u 18:17, Borbena7 je napisao:

Nema zakonskog roka. Bitno je da je Vaš zahtjev zaprimljen i da je u zk zabilježen red prvenstva. Ako ste nezadovoljni, uvijek možete poslati požurnicu za postupanje po Vašem prijedlogu.

Što ako moja majka proda stan u meduvremenu (100% dio s obziron da ja jos nisam uknjizen)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Kupac je dužan trpjeti pravne posljedice zabilježbe koja je nastala prije prodaje. Zato je stanje u zk javno i svima dostupno.

Hvala na odgovoru!

 

prije 1 sat, ivistipe je napisao:

Neće prodati jer to neće nitko kupiti, a vi morate stupit u posjed i stan držati u posjedu.

Hvala na odgovoru. Majka mi je nažalost oduzela ključeve od stana i odjavila me s adrese. Kada budem uknjižen na polovicu stana, hoću li moći sam sebe prijaviti na adresu ili je potrebna suglasnost mene i majke s obzirom da oboje imamo 50%?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, Hawaii779 je napisao:

Hvala na odgovoru!

 

Hvala na odgovoru. Majka mi je nažalost oduzela ključeve od stana i odjavila me s adrese. Kada budem uknjižen na polovicu stana, hoću li moći sam sebe prijaviti na adresu ili je potrebna suglasnost mene i majke s obzirom da oboje imamo 50%?

Vrlo nepovoljna situacija i ako netko majku dobro spunta može zatražiti ništetnost darovnog ugovora upravo iz razloga što nije bilo prave predaje nekretnine u posjed prilikom darovanja i ta 1/2 se vraća majci. Za prijavu na adresu nije potrebna suglasnost majke kad budete upisani 100 posto vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Hawaii779 je napisao:

Kada budem uknjižen na polovicu stana, hoću li moći sam sebe prijaviti na adresu ili je potrebna suglasnost mene i majke s obzirom da oboje imamo 50%?

Moći ćete se prijaviti bez suglasnosti majke. Samo je pitanje što ćete prijaviti kada na toj adresi ne boravite i ne prebivate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ivistipe je napisao:

Vrlo nepovoljna situacija i ako netko majku dobro spunta može zatražiti ništetnost darovnog ugovora upravo iz razloga što nije bilo prave predaje nekretnine u posjed prilikom darovanja i ta 1/2 se vraća majci. Za prijavu na adresu nije potrebna suglasnost majke kad budete upisani 100 posto vlasnik.

Na adresu stana koji mi je darovan sam roden i odrastao, prilikom darivanja sam bio i u posjedu i prijavljen na adresu prebivalisten i stanovanjem.

prije 44 minuta, Borbena7 je napisao:

Moći ćete se prijaviti bez suglasnosti majke. Samo je pitanje što ćete prijaviti kada na toj adresi ne boravite i ne prebivate?

Prijavio bih stanovanje i prebivanje s obzirom da bi bio 50% vlasnik nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivistipe je napisao:

Za prijavu na adresu nije potrebna suglasnost majke kad budete upisani 100 posto vlasnik.

Ovo je netočno.

prije 19 minuta, ivistipe je napisao:

Prijavite stanovanje i to vam je olakotna okolnost u slučaju kakvog budućeg spora.

I ovo je netočno, a prijava prava stanovanja pri MUP-a i ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Dana 22. 09. 2022. u 7:47, Borbena7 je napisao:

Ne, svaki suvlasnik može prijaviti na toj adresi prebivalište ili boravište, ali ne samo forme radi, već zato što uistinu na toj adresi prebiva ili boravi.


Zadnje pitanje pa ću zaključati temu, može li suvlasnik prijaviti prebivalište svoje obitelji bez potpisa drugog suvlasnika?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija