Jump to content

Uzdržavanje nakon navršenih 18 godina


Mikica006

Preporučene objave

Poštovani,

Kćer mi je navršila 18 godina. Zbog socijalne fobije (koju prati privatni psihijatar) prekinuli smo školovanje. Ove godine je upisala 1. razred srednje školu i završila. Program nastave je pohađala u instruktivno-konzultativnom obliku (nije redoviti) kao u redovnoj školi. Rastavom smo se sporazumno dogovorili da će dijete živjeti sa mnom (2013. godine), a suprug plaća 1.100 kn alimentaciju.

S obzirom da je navršila 18 godina, suprug je rekao da nema više nikakvih obaveza prema njoj i da više neće uplaćivati alimentaciju na moj račun. Rekao je da će joj otvoriti tekući račun i tamo uplaćivati neki sitni džeparac da si ona ima, ako bude imao novaca.

Zanima ima li ona pravo i dalje dobivati 1.100 kn od njega ili ne!? 

Ujedno me zanima može li ona ostvariti neka druge novčane naknade i kako stoje stvari sa pravima za osobe koje pate od socijalne fobije. 

Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.

Mirjana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mikica006 je napisao:

Zanima ima li ona pravo i dalje dobivati 1.100 kn od njega ili ne!? 

Da i tako sve dok sud ne utvrdi drugačije. Odluka o alimentaciji koju imate je ovršna isprava, te je slobodno možete podnijeti na prisilnu naplatu na FINA-i. 

prije 7 sati , Mikica006 je napisao:

Ujedno me zanima može li ona ostvariti neka druge novčane naknade i kako stoje stvari sa pravima za osobe koje pate od socijalne fobije. 

Za ovo pitanje najbolje se obrati CZSS, jer primanja ovise o koječemu, ali prema navedenom moglo bi se naći socijalnih mjera za Vašu kći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija