Jump to content

Kleveta


Krc111

Preporučene objave

Poštovani, susjeda iz zgrade je podnijela prijavu dorhu protiv mene da iskorištavam svoju poziciju kao predstavnik stanara te da sam zauzeo zajedničke prostorije i da se tamo okupljam sa "čudnim" ljudima i da se u tim prostorijama radim sve po svom,te da org.partye ,pijem, ma sve najgore.

Pozvan sam u policiju na razgovor te je naknadno utvrđeno da je to sve laž. Da li imam pravo podignuti prijavu protiv klevete? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Da,  kaznenu prijavu za kaz.djelo

Clanak 304. Kaznenog zakona RH "Lazno prijavljivanje " ako imate dostatne dokaze o tome i svjedoke , da je sve izmisljeno onda je to i namjerno ucinjeno , tu kaznenu prijavu predate nadleznom Dorh-u. 

Moze Vam i odvjetnik sve sastaviti i predati Dorh-u.

I da , za kazneno djelo "Klevete" clanak 149. Kaznenog zakona RH, mozete gospođu privatno tuziti!

Treba Vam ta njezina odbacena kaznena prijava, trazite to osobno pismenim putem od Dorh-a da Vama posalju, i trazite uvid u taj spis broj:(?) , cim dobijete odbacenu kaznenu prijavu , tako da kad vrsite uvid u spis i ako nađete njezinu laznu izjavu i to je temelj za privatnu tuzbu, koju ali morate predati u roku od 3 mjeseca od saznanja da Vas je doticna o-klevetala, znaci kad ste bili na policiji dati svoju izjavu, Datum? Od tog datuma racunate  3 mjeseca =imate vremena podici privatnu tuzbu ,poslje tog roka zaboravite na privatnu tuzbu zbog "Klevete".

Kosta samo 250 HRK sudska pristojba, mozete i sami napisati tuzbu i predati nadleznom Opc. Sudu.

 

 

 

uređeno: od Irmgard
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija