Jump to content

Ovrha HRT-a sa kojim nikad nisam imao sklopljen ugovor.


IV-ST

Preporučene objave

Ovrha HRT-a sa kojim nikad nisam imao sklopljen ugovor. Takodjer nikad nisam dobio obavijest i slično što bi mi dalo na znanje da sam utužen od strane HRT-a 2010 god. Naravno Presuda je postala pravomoćna 2013 te je još uvijek pravomoćna, a sve za 4 računa iz 2007 god. od 69.00kn. Sa kamatama i svim izmišljenim, dodanim troškovima cca. 4000kn.

Moje prvo saznanje o navedenoj Ovrsi je od dana blokade 02.09.2022. 

Molio bih smjernicu kako vratiti novac koji moram uplatiti da odblokiram račune?

Naravno blokada je aktivirana u Petak u 16:25h. Iako na računu ima sredstava večih od potraživanja i jedan od računa nije u dopuštenom minusu?

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , IV-ST je napisao:

Molio bih Vaš odgovor, a kako bi vi postupili u ovakvoj situaciji?

Koristila bi zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210. OZ-a, ali samo ako bih imala osnove za žalbu izvan roka. Zato sam Vas i pitala kako mislite osporavati presudu koja je ovršna isprava? Na koje žalbene razloge bi se pozvali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Koristila bi zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210. OZ-a, ali samo ako bih imala osnove za žalbu izvan roka. Zato sam Vas i pitala kako mislite osporavati presudu koja je ovršna isprava? Na koje žalbene razloge bi se pozvali?

Navedeno u Vašem odgovoru me zanima!


Molim Vas možete li mi navesti koje su osnove za zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom?

Navedene tražbine su iz 2007 god. za iste zastarni rok je 1 god. znači li da se mogu pozvati na Zakon o obveznim odnosima budući je tužba pokrenuta 2010. gotovo 3 god. nakon dospijeća zadnjeg računa koji me se tereti? 

 

 

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, IV-ST je napisao:

Molim Vas možete li mi navesti koje su osnove za zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom?

Žalbeni razlozi po čl. 50. OZ-a.

prije 1 sat, IV-ST je napisao:

Navedene tražbine su iz 2007 god. za iste zastarni rok je 1 god. znači li da se mogu pozvati na Zakon o obveznim odnosima budući je tužba pokrenuta 2010. gotovo 3 god. nakon dospijeća zadnjeg računa koji me se tereti? 

O kakvoj tužbi, odnosno pravomoćnoj presudi pričate? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Žalbeni razlozi po čl. 50. OZ-a.

O kakvoj tužbi, odnosno pravomoćnoj presudi pričate? 

Pravomoćna presuda Općinskog suda Split tužitelj HRT po opunoćeniku Hanžeković &... 
Za nekoliko računa HRT-a iz sredine 2007 god. za koje je pokrenut sudski postupak 3 god. nakon dospijeća zadnjeg računa te je Tužba pokrenuta 2010 god. te presuda postala pravomoćna 2013 god. po završetku istog.
Ako sam razumio Vaše pitanje o ovoj presudi pričam.   

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

I dalje nije jasno čemu tužba kada se dug naplaćuje u ovršnom postupku? A zastara teče od pravomoćnosti ove odluke.

Što je sa računima kojima je zastarni rok 1 god. prema Zakonu o obveznim odnosima u koji spadaju HRT pristojbe kojima je rok naplate 1 god. od datuma zadnjeg računa što znači da su svi navedeni računi krajem 2008 god. bili u zastari.
Sudski postupak je pokrenut 2010!?

Zar vec tad nisu bili ispunjeni uvjeti za odbacivanje Tužbe prema meni.
Taj segment mi je sporan kao i ne dostavljanje obavijesti meni o sudskom postupku i još neki elementi sa datumuma!

Imam li u ovom dijelu mogućnost poziva na proglašenje ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210. OZ-a?

uređeno: od IV-ST
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, IV-ST je napisao:

Sudski postupak je pokrenut 2010!?

Kod Vas je upitno kada je postupak bio pokrenut, jer se ovaj postupak ne pokreće tužbom.

prije 46 minuta, IV-ST je napisao:

Zar vec tad nisu bili ispunjeni uvjeti za odbacivanje

Ne, sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti. Trebali ste podnijeti prigovor na zastaru.

prije 47 minuta, IV-ST je napisao:

Imam li u ovom dijelu mogućnost poziva na proglašenje ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210. OZ-a?

Ovisi o tome - kada je i kako pokrenut postupak i da li je već raspravljano o zastari u njemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Kod Vas je upitno kada je postupak bio pokrenut, jer se ovaj postupak ne pokreće tužbom.

Ne, sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti. Trebali ste podnijeti prigovor na zastaru.

Ovisi o tome - kada je i kako pokrenut postupak i da li je već raspravljano o zastari u njemu?

Poštovana,

Zahvaljujem na odgovorima. Vaš zadnji odgovor je to što trebam utvrditi po dostavi spisa, postoji li opravdani žalbeni razlog za čl. 50. OZ. te činjenicu koja bi bitno utjecala i dovela do proglašenja Ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210 OZ. 
 

Pretpostavljam da se slažete sa mojim zaključkom, ako se ne slažete molim Vas da me ispravite. 
Lp. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija