Jump to content

Novac - "posudba"


pupa30

Preporučene objave

Pozdrav svima, molila bi za pomoć.

Suprug i ja upoznali smo jedan stariji bračni par. Ljudi su djelovali jako dragi i kroz neko vrijeme smo se s njima zblizili. Nedugo nakon toga, oni su prodali neko zemljište za koje su dobili dosta novaca. Kako su znali da sređujemo stan i da nam treba još novaca kako bi to priveli kraju, jedan dan su nas pozvali i rekli nam da oni na nas gledaju kao na svoju djecu i da nam žele pomoći da završimo svoj stan i da nam žele dati novac. Mi smo odbili. Međutim, svaki nas susret oni su nas molili da prihvatimo pomoc i dati nam novac jer da nema smisla da se mučimo a oni imaju novaca koji neće uspjeti potrošiti do kraja života, i da je to njihov poklon nama jer im mi vrijedimo više od ičega što imaju. I tako smo na kraju prihvatili. Gospođa mi je dala 8000 eura i ja sam uzela. Prisutan je bio njezin i moj suprug nije bilo nikakvih pismenih dokaza jer novac su nam dali a ne posudili. S njima smo nastavili normalno viđanje i pomagali im kad god im je nešto trebalo.

Nakon godinu i pol, šok. Gospođa pita kada ćemo im vratiti novac koji su nam posudili !?! Uz to je počela spominjati da se konzultirala sa odvjetnikom jer da su posudili novce na više strana i da im ljudi ne vraćaju...

Da imamo te novce, ja bi joj ih i dala i završila taj odnos jer ne mogu vjerovati na šta su nas navikli. Mi smo ih zavoljeli ko vlastite roditelje i ogorčeni smo.

Moje pitanje je da li oni imaju ikakve pravne osnove da nas prisile da im vratimo novac koji su nam poklonili a ne posudili.

Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija