Jump to content

Naknadno pronađena imovina ili nova ostavinska


ponton

Preporučene objave

Prije više od 22 godine, podnio sam zahtjev za ostavinskom raspravom iza pokojnog prastrica, dakle brata mog pokojnog djeda. Predmet ostavinske rasprave, bila je štednja na računu u banci pokojnog prastrica, tada cca 1 000 DM, koja je tada u doba pokretanja stajala više od 30 godina. U rješenje o nasljeđivanju iza pok. prastrica, ušli su nasljednici mog pokojnog djeda djeca i unuci. Kako je moj djed, koji je preminuo preko 50 godina, poslije navedenog prastrica, imao još dva brata, koji su isto tako preminuli prije njega, a oni su imali nasljednike, za koje nisam znao njihova imena, niti adrese, nisu bili navedeni u ostavinskom postupku, a poslije u rješenju o nasljeđivanju, dakle naknadno sam saznao za njih, jer nemamo kontakte i ne poznajemo se.

Sada, naknadno sam doznao, da se na navedenom prastricu, još vode nekoliko čestica zemlje, te treba opet pokrenuti ostavinski postupak, u kojem bih i preostale unuke i djecu od druga dva brata naveo, jer sada imam saznanja za njih, imena i adrese. Imam dva pitanja ako mi netko stručan može odgovoriti:

1. Trebam li pokrenuti novi ostavinski postupak, jer sada ima više nasljednika nego prvi put, ili da se kao naknadno pronađena imovina, vežem na stari postupak i samo navedem druge preostale nasljednike s imenima i adresama ?.

2. Ako pokrenem naknadno pronađenu imovinu i navedem sve nasljednike, i od preostala dva brata pokojnog djeda, ima li za mene kakvih sankcija, odnosno mogu li me ti nasljednici tužiti, jer nisu bili navedeni prvi put u ostavinskoj, odnosno rješenju o nasljeđivanju, a od tog rješenja o nasljeđivanju, odnosno pravomočnosti, prošlo je više od 10 godina ?.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, ponton je napisao:

1. Trebam li pokrenuti novi ostavinski postupak, jer sada ima više nasljednika nego prvi put, ili da se kao naknadno pronađena imovina, vežem na stari postupak i samo navedem druge preostale nasljednike s imenima i adresama ?.

Nije potrebno pokretati novi ostavinski postupak već je u pitanju naknadno pronađena imovina.

prije 24 minuta, ponton je napisao:

2. Ako pokrenem naknadno pronađenu imovinu i navedem sve nasljednike, i od preostala dva brata pokojnog djeda, ima li za mene kakvih sankcija, odnosno mogu li me ti nasljednici tužiti, jer nisu bili navedeni prvi put u ostavinskoj, odnosno rješenju o nasljeđivanju, a od tog rješenja o nasljeđivanju, odnosno pravomočnosti, prošlo je više od 10 godina ?.

Ne, nema sankcija za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija