Jump to content

Pravo na nužni dio


Toto1

Preporučene objave

U siječnju ove godine mi je preminuo otac i sestra sada traži nužni dio na kuću na koju sam ja u međuvremenu
dobio pravo vlasništva temeljem dosjelosti i nasljeđivanja  (a i u oporuci otac je ostavio sve meni iako je oporuka iz 2005)  već prije pet godina i skroz je restaurirao. Imali pravo na nužni dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije još ali traži sve ostale zemlje koja je otac takođe ostavio da nebi dirala kuću a ja da ne pogriješim rekao sam javnom bilježniku da želim da ide sve po zakonu a evo prošlo je već vise od 9 mjeseci i ostavinska još nije riješena.U svakom slučaju ako želi nužni dio kuće informirali su me da mora podignuti parnični postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Toto1 je napisao:

Nije još ali traži sve ostale zemlje koja je otac takođe ostavio da nebi dirala kuću

Objave su Vam prilično nejasne. Prvo kažete da traži, pa da ne traži. Pa traži dio kuće, pa ipak ne traži već sada traži dio zemlje... 

Npr. ovo što sam citirala. Što Vam to znači? Što ona tu traži? Svoj dio ili nužni dio? Kome je otac ostavio tu zemlju i temeljem čega? Isto je u pitanju oporučno raspolaganje ili se primjenjuje zakon?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija