Jump to content

Kratki stečajni postpak bez likvidacije


Mango_man

Preporučene objave

Pozdrav,

2020 sam pokrenuo stečaj firme:

"Jedini član društva donio je dana 21.05.2020. godine Odluku o prestanku društva po skraćenom postupku bez likvidacije."

 

Danas sam dobio prekršajni nalog za nepredavanje financijskih izvještaja u FINU za 2021 godinu (10000 kn firma+ 5000 kn vlasnik).

Firma već 2 godine nema knjigovođu, poslovni račun niti išta drugo.

Primjetio sam prije koji mjesec na trgovačkom registru da je firma još uvijek označena kao aktivna, mada ima Rješenje o skraćenom postupku zatvaranja iz 2020.

Stotinama puta sam zvao sudski registar ali sam ih samo jednom uspio dobiti i tada mi je rečeno da javni biljženik treba sastaviti neku prijavnicu i izjavu da će dokumentacija biti trajno pohranjena kod mene (nisu zaprimili dokumentaciju koju sam poslao pri zatvaranju firme).

Javni bilježnik zna za tu izjavu i prijavnicu, ali ne zna sa kojim datumom bi to napravio. Trgovački sud više ne uspjevam dobiti, a na mailove ne odgovaraju.

 

Što napraviti kako bi:

1. Izbjegao plaćanje kazne za firmu koja ne posluje već 2 godine.

2. Napokon zatovrim firmu (JB ne zna koji datum navesti u prijavnici).

 

Unaprijed zahvaljujem na odogovorima.

 

Liejp pozdrav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Ne možete ju izbjeći, ali obavezno pišite žalbu na to rješenje pa će vam se kazna umanjiti. Obično je umanje čim se ljudi žale.

2) Nekakva logika ide da je dan podnošenja zahtjeva za likvidaciju = datum na prijavnici

Čudno mi je u toj priči kako bilježnik odmah nije napravio tu izjavu i prijavnicu prilikom podnošenja zahtjeva. 

Iskreno, možda bi bilo bolje poništiti postupak likvidacije i ponovo ga pokrenuti kod drugog bilježnika. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija