Jump to content

Razvrgnuce etaziranjem


Hrki82

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Procitao sam postova i postova ali nisam nasao odgovor, ili sam nasao oprecne odgovore, ali svaka situacija je specificna. Ukratko, protustranka sam u postupku razvrgnuca suvlasnicke zajednice, kako je predlagatelj predlozio, etaziranjem.

No zbog novonastale situacije, neznam da li je to uopce moguce. 2 smo vlasnika u omjeru 1/2  kuce, kuca ima 3 etaze (3 stana-zasebni ulazi), nije etazirano, stanovi su otprilike iste kvadrature i otprilike iste vrijednosti. Cini mi se da razvrgnuce isplatom nece biti moguce, tj predlagatelj ce traziti nerealnu cijenu, ako uopce to bude opcija. 

Da li je moguce da sud donese odluku o razvrgavanju suvlasnicke zajednice etaziranjem usprkos sto je nemoguce 3 stana podijeliti na 2 vlasnika? Odnosi su naruseni medju vlasnicima, tako da eventualna podjela svakom 1 stan i jedan pola-pola nebi donjelo nista drugo do ponovnog sudskog postupka razvrgnuca.

Kako se postaviti u ovoj situaciji, cilj je ili otkup (po realnoj cijeni) ili prodaja, odnosno civilna dioba.

Unaprijed zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija