Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju


yagoda

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje vezano uz ugovor o doživotnom uzdržavanju i raskidu istog.
Na ugovoru su navedeni otac i majka kao primatelji uzdržavanja, a ja kao davatelj. Također su navedene nekretnine po česticama koja ulaze u ugovor.
Otac je umro prije mnogo godina i temeljem ugovora 1/2 vlasništva je pripalo meni i upisano je u zemljišnoknjižni odjel. Majka je još uvijek živa ali zbog loših odnosa samnom želi raskid ugovora kako bi mogla sa nekom drugom osobom napraviti novi ugovor.

Moje pitanje glasi, da li onih 1/2 vlasništva koje sam dobio temeljem ugovora nakon smrti oca ostaje meni ili se poništava zajedno sa raskidom ugovora?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , yagoda je napisao:

Moje pitanje glasi, da li onih 1/2 vlasništva koje sam dobio temeljem ugovora nakon smrti oca ostaje meni ili se poništava zajedno sa raskidom ugovora?

To je i dalje Vaše vlasništvo.

prije 1 sat , yagoda je napisao:

Majka je još uvijek živa ali zbog loših odnosa samnom želi raskid ugovora kako bi mogla sa nekom drugom osobom napraviti novi ugovor.

Ugovor je moguće raskinuti sporazumno ili sudskim putem, ali samo ako je suživot postao nepodnošljiv i radi izmijenjenih okolnosti. Da li ste Vi za sporazumni raskid ili ne? Jer nije baš tako lako raskinuti ovaj ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru.

Nisam ni razmišljao o raskidu, ali sam dobio poziv za sud (sudsku nagodbu). Iskreno, ima tu jako puno raznih situacija zbog kojih bi bilo lakše da se raskine ugovor i prekinu bilo kakvi kontakti.

Ima li kakve razlike ako se radi sporazumno ili sudskim putem? Jer ako sam već dobio poziv za sud, pretpostavljam da je najlakše tako to obaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, yagoda je napisao:

Dakle bez obzira na poziv suda (za mjesec i pola je ročište) možemo odraditi to sporazumno?

Da, još uvijek se možete sporazumno dogovoriti.

prije 1 minutu, yagoda je napisao:

Ako sam dobio poziv za sud moguće je i da snosim troškove?

Da, a ovo pak ovisi o Vašem uspjehu u tom sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija