Jump to content

Prijenos dugovanja


mirela26

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me jedna informacija, što učiniti ako se netko našao u sličnoj situaciji..Naime, imam ovrhu preme Erste Card Clubu koja je bila druga u redoslijedu naplate..u međuvremenu pred par mjeseci, poslali su dopis poslodavcu, naravno da idu preko reda, da mi se skida direkt preko plaće i tako su mi uzimali od plaće, i više od pola te ovrhe je tim putem već otplaćeno.. Da bi mi prošli mjesec došlo pismo od Svea ekonomi, da su oni preuzeli to dugovanje i potražuju cijeli iznos dugovanja, kontaktirala sam ih i rekla da se to već mjesecima otplaćuje preko plaće, a oni su rekli da oni to ne vide, da se na Fini stanje nije promijenilo, iako sam im tvrdila da se i ne može promijeniti kad skidaju sa plaće, a ne sa Fine jer nisu prvi u redoslijedu naplate..a vidim da stoje u očevidniku kao novi ovrhovoditelj, a na plaći mi je ovaj mjesec stoji i dalje Erste Card.. Zanima me kome se mogu obratiti, koga zvati, da se to iskorigira i da imam napismeno potvrdu, pa da oni onda imaju stvarni iznos dugovanja, jer im ne planiram sigurno više platiti, ni kunu više im neću dati? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se svom poslodavcu da Vam dostavi obračun o svim uplatama u korist prethodnog ovrhovoditelja. Zatim ga upozoriti da prestane s tim uplatama, jer je nastupio ustup tražbine. I naposljetku od novog ovrhovoditelja tražite da hitno na FINA-i uskladi stvarno stanje sa svojim potraživanjem, jer da će u protivnom doći do dvostruke naplate, te da ćete u tom slučaju svoja prava potraživati na sudu u protuovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav...ispričavam se što "ulijećem".

 

Eos Matrixu se do unazad mjesec - dva od prošle godine uplaćivao ovršivi dio plaće u korist najvećeg dugovanja..zadnje što znam je da je u kolovozu iznosio dug cca.91 000 kn.

Prije par dana, kada sam pitala Eos za stanje dugovanja, taj isti dug je prešao 92 000 kn i počelo se od plaće otplaćivati u korist najmanjeg dugovanja - u kolovozu je dug iznosio cca. 5 000 kn, a sada je nešto preko 2 000 kn.

 

Zanima me da li Eos smije mijenjati redoslijed plaćanja?

 

Znači prekinuli su otplaćivati najveći dug, a počeli otplaćivati najmanji?

 

Meni to nema smisla, ali ne znam da li oni smiju to napraviti - prestati sa otplatom najvećeg (kojemu sad rastu najveće kamate) i početi otplaćivati najmanji dug?

 

Dugovi stoje nepomaknuti na Fini već godinu dana, naplaćuju se direktno od poslodavca.

 

Isto tako, naveli su da se obračunava godišnja kamata od 5.31%, ali po iznosima mi se čini da obračunavaju nešto veću kamatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, oni smiju to tako raditi - mijenjati redosljed naplate?

 

A što s onim da će od 01.01.2023. sve ovrhe morati ići preko Fine?

Da li je to samo priča, ili će stvarno tako biti?

 

Što onda s ovim što poslodavac već direktno uplaćuje Eosu?

 

Jer je meni na Fini stanje ostalo nepromijenjeno od prvog dana..još uvijek stoji početni dug na FINI jer otpočetka poslodavac isplaćuje direktno ovrhovoditelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Ena27 je napisao:

Znači, oni smiju to tako raditi - mijenjati redosljed naplate?

Mogu povući ovrhu kada požele, a potom je isto tako vratiti kada god to požele.

prije 14 minuta, Ena27 je napisao:

A što s onim da će od 01.01.2023. sve ovrhe morati ići preko Fine?

Čeka zakonsku regulativu.

prije 15 minuta, Ena27 je napisao:

Jer je meni na Fini stanje ostalo nepromijenjeno od prvog dana..još uvijek stoji početni dug na FINI jer otpočetka poslodavac isplaćuje direktno ovrhovoditelju.

Sudski se može tražiti povlačenje ovih ovrha, jer se naplaćuju preko plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Mogu povući ovrhu kada požele, a potom je isto tako vratiti kada god to požele.

Čeka zakonsku regulativu.

Sudski se može tražiti povlačenje ovih ovrha, jer se naplaćuju preko plaće.

U redu, shvaćam.

Hvala.

 

Da li savjetujete da odem na sud povući ovrhe sa Fine, ili da još pričekam...nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija