Jump to content

Bjanko zadužnica


tunger410

Preporučene objave

Poštovani

Imam pitanje. Sestrična me moli da joj  posudim  novac na par mjeseci jer je tek  počela raditi i ne može  dobiti  ništa u svojoj banci bar do  ne bude 6 mjeseci  radila. Kao instrument  osiguranja sama mi je ponudila da će mi  potpisati bjanko zadužnicu i da ju slobodno mogu ovršiti ako mi neće  vratiti novac po dogovoru. E sad bez  obzira što mi je rodbina, zanima me u slučaju da mi neće  vratiti novac,  na koji način i dali ju  uopće   mogu  ovršiti račun  preko Fine.  kao  fizička osoba  fizičku osobu ?  dali  ja nosim  zadužnicu na Finu  ili to  ide  preko  bilježnika gdje smo  ovjerili zadužnicu ? i dali  treba  osim zadužnice  napisati  još  neki  ugovor i ovjeriti kod  bilježnika ?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, tunger410 je napisao:

na koji način i dali ju  uopće   mogu  ovršiti račun  preko Fine

Možete, dostavom zadužnice FINA-i.

prije 6 minuta, tunger410 je napisao:

dali  ja nosim  zadužnicu na Finu  ili to  ide  preko  bilježnika gdje smo  ovjerili zadužnicu ?

Da, Vi podnosite zahtjev za izravnu naplatu FINA-i.

prije 6 minuta, tunger410 je napisao:

i dali  treba  osim zadužnice  napisati  još  neki  ugovor i ovjeriti kod  bilježnika ?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još  jedno pitanje....dali  sestrični  moram po zakonu slat neku  opomenu prije nego ne daj bože  odnesem zadužnicu na finu i čekati  neki određeni broj dana da bi ju fina  ovršila  ili naplata  tj ovrha  ide  odmah  po predanoj  zadužnici ?  nije mi baš  svejedno jer  nije tako mali  novac pa me zato sve zanima   hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, tunger410 je napisao:

ako  sestrična  bude normalno radila i dobivala plaću  ne bi  trebalo biti  problema sa Finom, blokirat će joj račun ?

Tako je.

prije 2 minuta, tunger410 je napisao:

ovo  drugo  vrijedi  samo u slučaju da  ako ostane bez  posla ili  primanja onda  mogu  pokrenut  sudski  postupak radi naplate svoje tražbine.

Da, onda imate i ovu opciju na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprostite  a što  u slučaju  da ju  netko  drugi  blokira  prije  mene, teoretski ona može  posudit novac  od  nekog  drugog  i taj  drugi ju  blokirati  prije  mene,  šta onda sa mnom.  dolazim u nekakav red  čekanja ili ?   i dali  ona može nekako  sudski  osporavat  moju  ovrhu tj  proglasit  ju  ništetnom  s obzirom da je  potpisala  i ovjerila kod  bilježnika  bjanko  zadužnicu sa upisanim  iznosom  novaca  koji mi je dužna vratiti ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, tunger410 je napisao:

oprostite  a što  u slučaju  da ju  netko  drugi  blokira  prije  mene, teoretski ona može  posudit novac  od  nekog  drugog  i taj  drugi ju  blokirati  prije  mene,  šta onda sa mnom.

Onda se na FINA-i drugi na redu čekanja, ali zato imate ispunjen uvjet po čl. 5. st. 3. OZ-a za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

prije 1 minutu, tunger410 je napisao:

i dali  ona može nekako  sudski  osporavat  moju  ovrhu tj  proglasit  ju  ništetnom  s obzirom da je  potpisala  i ovjerila kod  bilježnika  bjanko  zadužnicu sa upisanim  iznosom  novaca  koji mi je dužna vratiti ? 

Nema osnovu za uspjeh u eventualnom ovakvom sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 17. 10. 2022. u 12:32, Borbena7 je napisao:

Onda se na FINA-i drugi na redu čekanja, ali zato imate ispunjen uvjet po čl. 5. st. 3. OZ-a za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Nema osnovu za uspjeh u eventualnom ovakvom sporu.

Pozdrav, dali je istina da se  zadužnica može odnijeti na finu tek nakon 60  dana od datuma ovjere kod bilježnika ? naime posudio sam sestrični novac  na mjesec  dana ( do 26.11 )  datum ovjere zadužnice je 26.10. i sad me to  brine jer je dogovor ako mi

ne vrati  da ju mogu  slobodno  blokirat a to je 26 11.  Ako  moram čekati  60  dana  to znaći da ju mogu  blokirat  tek 26.12.  dali je to  istina ?  unaprijed zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači u praksi ako  odnesem zadužnicu na finu 26.11  fina će joj odmah  blokirat  račun i uplatit  novac  na moj ? ne moram  čekati  nikakav  zakonski rok gdje bi Fina zamrznula sredstva tj blokirala njezin račun u kojem  bi  njoj  bilo  dozvoljeno pravo  žalbe ili  nešto  drugo ? 

isprika ako Vas pre više gnjavim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija