Jump to content

Jubilarna i zasticeni racun


rujan2011

Preporučene objave

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Može, ali samo neoporezivi iznos jubilarne nagrade. Čl. 172. OZ-a.

Neoporezivi dio jubilarne je 3000 kn za 25 god.staža pa pretpostavljam da samo 3000 kn sjeda na zaštičeni račun a 600 kn ode na naplatu duga?

Da li je moguće dobiti tih 600 kn na ruke?

Iato tako dar za dijete je 1000 kn neoporezivi dio pa ako imam dvoje djece i za svako dobijem 600 kn(ili 750 ako se poveća po novom dogovuru ssa sindikatima i vladom ) pretpostavljam da neću dobiti sve nego max 1000 kn?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , DominikZagreb je napisao:

Neoporezivi dio jubilarne je 3000 kn za 25 god.staža pa pretpostavljam da samo 3000 kn sjeda na zaštičeni račun a 600 kn ode na naplatu duga?

Da li je moguće dobiti tih 600 kn na ruke?

Iato tako dar za dijete je 1000 kn neoporezivi dio pa ako imam dvoje djece i za svako dobijem 600 kn(ili 750 ako se poveća po novom dogovuru ssa sindikatima i vladom ) pretpostavljam da neću dobiti sve nego max 1000 kn?

 

Sad sam našao ovaj novi ispravak pravilnika

NN 112/2022 (28.9.2022.), Pravilnik o izmjenama i dopuni Pravilnika o porezu na dohodak

Prigodne nagrade (božićnica, naknada za godišnji odmor i sl.) -do 5000 kn

Novčane nagrade za radne rezultate i drugi oblici dodatnog nagrađivanja radnika (dodatna plaća, dodatak uz mjesečnu plaću i sl.) do 7500 kn godišnje

Da li jubilarna nagrada spada među ove dvije izmjene jer prema tome mogla bi cijela jubilarna od 3600 kn biti isplaćena na zaštićeni račun?

Dar za dijete je 1000 kn ali nigdje nije navedeno da li se odnosi  po djetetu ili ukupno (ako imam dvoje djece ?

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Molim Vas za pomoć. Radi se u računu pod ovrhom i isplati jubilarne nagrade za 5 godina rada. Fina mi je dala obrazac o visini zaštićenog primanja, a poslodavac odbija ispuniti obrazac, i navodi da za 5 godina staža nemam pravo na isplatu jubilarne nagrade na zaštićeni račun, i sredstva su prebačena na tekući. Nije mi jasno objašnjenje kako se za 10 godina jubilarne nagrade može isplačivati u određenom iznosu na zaštićeni a za 5 godina sve pojede ovrha? Molim pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Marcel7 je napisao:

Nije mi jasno objašnjenje kako se za 10 godina jubilarne nagrade može isplačivati u određenom iznosu na zaštićeni a za 5 godina sve pojede ovrha?

Neoporeziv dio jubilarne isplaćuje se na radnikov račun koji zaštićen od ovrhe. To nema veze sa godinama staža već visinom koja je neoporeziva. Uputite poslodavca na izmjene i dopune zakona, neka pogleda čl. 172. st. 1. toč. 15. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. Odgovor mog poslodavca je da za 5 godina radnog staža nema neoporezivog djela i da ih ne zamaram s pitanjima. I da je ispravno uplaćeno na redovan a ne zaštićeni račun. Radi se o iznosu od 232 eura.  Ovo mi je također poslano, nigdje ne piše što s jubilarnim nagradama ispod 10 godina radnog staža. Ukoliko je moguće molim za odgovor. 

nagrade radnicima za navršene godine radnog staža do propisanih iznosa do kojih se ne smatraju oporezivim primicima (za navršenih 10 godina radnog staža do 1.500,00 kn, za navršenih 15 godina radnog staža do 2.000,00 kn, za navršenih 20 godina radnog staža do 2.500,00 kn, za navršenih 25 godina radnog staža do 3.000,00 kuna, za navršenih 30 godina radnog staža do 3.500,00 kuna, za navršenih 35 godina radnog staža do 4.000,00 kn, za navršenih 40 godina radnog staža i svakih narednih 5 godina radnog staža do 5.000,00 kn),

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija