Jump to content

Predstavnik stanara me prisiljava na zamjenu rasvjete zgrade


Evil_Platypus

Preporučene objave

Ovako. Živim u manjoj zgradi. Zajednička rasvjeta u hodnicima zgrade ponekad prestane raditi. Neki dan mi dođe predstavnik stanara i kaže da bih ja morao zamijeniti žarulju u jednoj od lampi koja se nalazi ispred mojeg ulaza u stan, da ja platim novu žarulju, i da JA zamijenim istu.

 

E sad, pitanje: zar ja te stvari ne plaćam iz pričuve? Da li ja moram trošiti svoj novac da platim novu žarulju? Nije neki novac, nego princip.

 

Detalji: Ja sam vlasnik stana, upravitelj je zagrebački GSKG.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, Slobbogru je napisao:

Pročitajte međuvlasnički ugovor, ako u njemu nije drugačije određeno održavanje zajedničkih dijelova zgrade ide na teret pričuve.

 

Teško da je ovo izuzeto, jedino je upitno kako se koriste sredstva pričuve za namirivanje troškova žarulja. Npr. neki suvlasnici samostalno kupuju žarulje, pa račun ispostave upravitelju koji im za taj iznos umanji mjesečnu obvezu pričuve; negdje predstavnik stanara sa sredstvima pričuve kupi žarulje, pa ih sam mijenja ili na zahtjev daje suvlasnicima itd. Poanta je da za sve suvlasnike vrijedi isto pravilo 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da upravitelj je zgrade jedini dužan brinuti se, provoditi mjere ili angažirati treću stranu za mjere održavanja i popravaka zgrade a po ugovoru temeljem kojega je sklopio sa stanarima ima obavezu provoditi sve korake u tom smislu a koje uostalom od zgrade i naplaćuje. Kao da odete u bolnicu vaditi krajnike i oni vam uvale skalpel da to sami obavite.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Slobbogru je napisao:

Mislim da upravitelj je zgrade jedini dužan brinuti se, provoditi mjere ili angažirati treću stranu za mjere održavanja i popravaka zgrade a po ugovoru temeljem kojega je sklopio sa stanarima ima obavezu provoditi sve korake u tom smislu a koje uostalom od zgrade i naplaćuje. Kao da odete u bolnicu vaditi krajnike i oni vam uvale skalpel da to sami obavite.

Neće biti baš ovako kako ste naveli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko imate argumente koji nadjačavaju ili poništavaju odluke "Uredbe o održavanju zgrada" (NN64/197) naročito odredbe Čl.3. toć. 14. kao i odredbe iz Čl.4. toć.11 . a i zanemarite odredbe zakona u postupku (nacrta), "Zakon o upravljanju i održavanju zgrada"  koji se planira donijeti u 3/4 2023. god. gdje je Čl.11., 13. i 28. predloženo reguliranje ovih stvari onda ču se složiti sa vašim mišljenjem i priznati da nisam u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija