Jump to content

Otac nije upisan u rodni list, pitanje nasljednosti


Josipjoza

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam jedno pitanje

Naime ovako moja mama i moj pokojni otac su bili cura i decko kada je ona zatrudnila, on je bio maloljetan tada a ona punoljetna. Njegovi su se protivili tome i oni prekinuli i nisam imao kontakta s ocem nikada. On je preminuo 2003 a njegovi i moja mama su se culi s vremena na vrijeme. Kasnije smo se i upoznali odnosno ja sa bakom i dedom. I dosao sam kod nijih prvi puta sa 16 godina. Napravili smo DNK i njegov sam sin 99,99%. Promjenio sam prezime u njegovo. On kao otac nije upisan u rodni list a sada ga mislim da ni ne mogu upisati u rodni list jer imam 28 godina a on je pokojni

E sad baka je preminula prosle godine i ostao je Deda sad mene zanima da li kad on umre ja imam ikakvo zakonski pravo na nasljedstvo?

Pokojni otac ima 3 sestre i u kontaktu sam sa tetka i imamo normalan odnos tako da nemamo nikakvih problema niti je meni do nasljedstva nego eto samo me zanima kada kucne taj cas i kad dede ne bude da li ja imam ikakvih prava na ikakvo nasljedstvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 11. 2022. u 11:40, Borbena7 je napisao:

Temeljem čega ste tražili promjenu?

Niste bili pozvani na ostavinsku raspravu iz bake?

Promjenu sam tražio na temelju DNK testa

 

Šta se tiče ostavinske rasprave nisam bio pozvan mislim radi se o drugoj drzavi, pokojna baka i deda zive u BiH ali sumnjam da to ima kakve veze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija